Reklama
aplikuj.pl

Jaki będzie koszt domu na Księżycu?

kosmos

Coraz częściej mówi się o stworzeniu bazy na Księżycu, a obecnie niewiadomą wydaje się nie to, „czy”, lecz „kiedy”. Ale co z kosztami życia na Srebrnym Globie?

Eksperci z zakresu finansów przyjrzeli się niemal wszystkim aspektom posiadania mieszkania na powierzchni naszego naturalnego satelity. Wzięli pod uwagę m.in. projekt budowy, koszty energii, żywności i innych niezbędnych elementów. Wykorzystali w tym celu dane z różnych źródeł i przeprowadzili rozmowy z naukowcami związanymi z Księżycem.

Czytaj też: Chiny i Rosja łączą siły. Celem baza na Księżycu

W ten sposób powstał szacowany kosztorys, który jest – delikatnie mówiąc – wykraczający poza możliwości większości mieszkańców Ziemi. Eksperci oszacowali bowiem, że po wpłaceniu 10-procentowej zaliczki do spłaty pozostaną raty wynoszące średnio 326 tysięcy dolarów (prawie 1,3 mln złotych) miesięcznie przez… 25 lat.

koszt domu na Księżycu może wynieść nawet 62 miliony dolarów, choć kolejne powinny być tańsze

W ramach tego wymyślonego kredytu hipotecznego osoba, która by go wzięła, miałaby do spłacenia ponad 62 miliony dolarów. Pocieszający wydaje się jednak fakt, że każda kolejna inwestycja na Księżycu byłaby już tańsza. Kolejny taki dom wiązałby się z wydatkiem rzędu 52 milionów dolarów. To jak, planujecie zainwestować w księżycowe nieruchomości?