WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Krajowa Administracja Skarbowa wyprzedaje mienie. Przygotowano wiele ofert

Na stronie Krajowej Administracji Skarbowej co jakiś czas pokazują się ciekawe oferty nieruchomości czy też samochodów wystawionych na licytacje.

Nieruchomości i samochody to najbardziej łakome kąski podczas licytacji organizowanych przez Izbę Skarbową. Zwłaszcza, gdy nie zależy nam na czymś konkretnym, tylko chcemy kupić np. tanie mieszkanie, albo tani, fajny samochód. No dobra, tani fajny samochód to nie do końca coś, czego zwykle chcą fani motoryzacji, ale myślę, że osoby zaraz po zdaniu prawa jazdy mogą tam znaleźć coś dla siebie. W ostatnim czasie wiele ciekawych propozycji pojawiło się w województwie kujawsko-pomorskim.

Mieszkania za grosze

We wsi Szczytno (nie mylić z miastem) można wylicytować lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 34.5 mkw. Jego wartość oszacowano na 43 tys. zł, a licytacja rozpocznie się już o 27 950 zł. To jednak tylko przykład, bo podobnych lokali w całej Polsce można znaleźć bardzo wiele. Zarówno na wsiach, jak i w miastach. Znajdziecie je zarówno w serwisie Krajowej Rady Komorniczej jak i na stronach lokalnych Izb Administracji KAS, wtedy szukacie czegoś w obrębie swojego miasta lub województwa.

Na licytacjach znaleźć można także grunty orne, czy działki budowlane. Kolejnym przykładem będzie tutaj nieruchomość gruntowa zabudowana w miejscowości Czarne Błoto o wartości 223 500zł, a cena wywoławcza wynosi 167 609, 25 zł. Jest też nieruchomość gruntowa z budynkami przemysłowymi.

Eksperci jednak ostrzegają, bo choć zakup takiej nieruchomości może być świetną okazją i inwestycją, to zdesperowany dłużnik może sprawiać problemy nowemu nabywcy. Zdarza się, że pomimo sprzedaży nie chce opuścić lokalu.

Rowery, motorowery, samochody, sprzęt elektroniczny, banknoty i monety kolekcjonerskie

Na licytacjach można znaleźć praktycznie wszystko, co przedstawia jakąkolwiek wartość. Są to więc samochody, np. Renault Laguna z 2002 roku z przebiegiem 170 tys. kilometrów z licytacją od 1300 zł, czy Citroena Berlingo szacunkowo wart 5300zł, a licytowany od 3 975 zł. Dla kolekcjonerów znajdą się banknoty takie jak francuskie franki, czy marki niemieckie. Są również monety, np. pięciozłotówka z 1934 roku z Józefem Piłsudskim.
Warto więc od czasu do czasu zajrzeć na oferty wystawione przez Izbę Skarbową, być może znajdziecie coś, co Was wyjątkowo zainteresuje.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News