Reklama
aplikuj.pl

Kraśnik spróbuje się zrehabilitować w sprawie uchwały anty-5G

5G w Szajcarii

Na czwartek została zaplanowana nadzwyczajna sesja Rady Miasta Kraśnika. Podczas posiedzenia pojawią się przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, Instytutu Łączności oraz UKE, których zadaniem będzie wyprostowanie kłamstw przekazanych przez Koalicję Polska Wolna od 5G.

Kraśnik próbuje się rehabilitować

Przez ostatnie dni Kraśnik nie schodzi z ust Polaków. Z kolei w Internecie memy na temat uchwały wstrzymującej sieć 5G wydają się nie mieć końca. Mój faworyt – Gekon z Kraśnika.

Ale żarty na bok. Rada Miasta Kraśnika wykazała się skrajną niekompetencją przyjmując „petycję”, która w świetle prawa petycją nie jest. W dodatku zostali celowo wprowadzeni w błąd przez przedstawicielkę Koalicji Polska Wolna od 5G, przedstawiającą się dodatkowo jako wolontariuszka Stowarzyszenia Prawo do życia. Swoją drogą bardzo dobrze nam znanego z powodu wyczynów swojego prezesa.

Podczas sesji Rady Miasta Krasnika mogło dojść do przestępstwa i stosowne kroki w tej sprawie zapowiedział Mariusz Busiło z Kancelarii Bącal, Busiło Sp. k.

Na czwartek została zwołana nadzwyczajna sesja Rady Miasta Kraśnika, w której ponownie do obrad trafi uchwała w sprawie „petycji” dotyczącej sieci 5G. W uzasadnieniu uchwały dotyczącej najbliższego posiedzenia czytamy m.in.:

Mając na uwadze fakt, że bezpośrednio po podjęciu uchwały (…) w przestrzeni publicznej pojawiło się stanowisko Ministerstwa Cyfryzacji, dotyczące technologii, o której mowa w petycji, powołujące w swej treści naukowe publikacje dotyczące wpływu energii elektromagnetycznej na organizm, zasad pomiaru natężenia pola elektromagnetycznego, procedury lokalizacji stacji bazowych oraz nadzoru Inspekcji Ochrony Środowiska nad ich funkcjonowaniem, Rada Miasta doszła do przekonania o konieczności ponownego rozparzenia zasadności argumentacji zawartej w skierowanym piśmie.

Dodatkowo Rada Miasta zauważyła, że „petycja” nie spełnia warunków formalno-prawnych.

Tymczasem Justyna Czarnota, przedstawicielka Koalicji Polska Wolna od 5G, która przekonywała radnych Kraśnika do poparcia „petycji”, opublikowała na Facebooku oświadczenie w tej sprawie. Nie będziemy wdawać się w komentowanie, pozostawiamy do Waszej oceny:

Ministerstwo Cyfryzacji wyjaśni i odświeży pamięć radnych

Jak słusznie zauważono we wspomnianym uzasadnieniu, Megaustawa procedowana w 2019 roku była szeroko konsultowana, w tym na forum Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, której Zespół ds. Społeczeństwa Informacyjnego pozytywnie zaopiniował jej postanowienia. To właśnie ona była jednym z argumentów podniesionych przez Koalicję Polska Wolna od 5G. Wbrew dezinformacji powielanych przez jej członków od ponad roku. Megaustawa nie wprowadziła w Polsce sieci 5G i ma z nią niewiele wspólnego. Wątpliwe jest jednak, że ktokolwiek z Koalicji przeczytał jej treść.

To właśnie ten aspekt będą w czwartek na pewno przypominać radnym przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, Instytutu Łączności oraz UKE. Zapowiedzieli oni wizytę na sesji Rady Miasta, gdzie będą odpowiadać na pytania radnych, rozwiewać ich wątpliwości w sprawie zagadnień związanych z polem elektromagnetycznym i siecią 5G, a także wyprostują niekończące się pasmo kłamstw, jakie padły na poprzedniej sesji.

Kilka tygodni temu, w sprawie tej samej „petycji”, delegacja udała się do Suwałk. Wizyta była zakończona sukcesem i wątpliwości tamtejszych radnych zostały w trakcie spotkania skutecznie rozwiane.

W czwartek postaramy się na bieżąco informować o wydarzeniach z Kraśnika.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News