Kruger&Matz LIVE 9 – co oferuje nowy budżetowiec producenta?

Kruger&Matz LIVE 9 - co oferuje nowy budżetowiec producenta?

Jak widać seria LIVE ma się dobrze, a na dodatek powiększyła się o kolejny model – Kruger&Matz LIVE 9. Sprawdźmy więc, co przynosi ze sobą ten smartfon.

Kruger&Matz LIVE 9 jest wierny tradycjom

O jakich tradycjach mowa? Kruger&Matz tworząc serię LIVE w 2013 roku chciało zaoferować klientom tani i w pełni funkcjonalny smartfon. Tak też się stało, a każdy kolejny przedstawiciel serii wpisywał się w te założenia. Nie inaczej jest w przypadku Kruger&Matz LIVE 9, którego cena sugerowana na stronie producenta wynosi 579 zł. Jest to więc bardzo budżetowy model i warto sprawdzić, co nam oferuje w tej kwocie.

Czytaj też: realme GT vs Xiaomi Mi 11i. Czy drożej oznacza lepiej?

Dostajemy tutaj procesor MediaTek 6762V/WDA z 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Kruger&Matz nie zapomniał o możliwości rozszerzenia pamięci przy pomocy karty microSD. Wyświetlacz IPS ma przekątną 6,5 cala i rozdzielczość HD+ 1600 x 720 pikseli. Bateria zaś ma pojemność 5000 mAh. Na pokładzie nie zabrakło wejścia na słuchawki 3,5 mm, USB typu C, NFC czy Bluetooth 5.0. Jest również czytnik linii papilarnych, który z najdziemy z tyłu smartfona.

Czytaj też: AMD i Samsung zwiążą się na dłużej dzięki nowemu Exynosowi

Jeśli chodzi o aparaty, to z przodu dostajemy 8 Mpix do selfie, zaś z tyłu zestaw trzech obiektywów z jednostką główną 16 Mpix i dodatkowymi 2 Mpix i 0,08 Mpix. Nie jest więc tak źle, a zrobione tym smartfonem zdjęcia spokojnie będzie można wrzucić na portale społecznościowe. Kruger&Matz LIVE 9 waży 188 gramów, a jego wymiary wynoszą 163 x 76 x 9 mm.