Reklama
aplikuj.pl

Kryptowaluty znacznie podrożały po ogłoszeniu USA. O co dokładnie chodzi?

Cyfrowy Juan, kryptowaluta Chin

Wczoraj informowaliśmy Was, że nadchodzą nowe regulacje kryptowalut w USA, a dziś znamy wszystkie ich szczegóły. Jako że kryptowaluty znacznie podrożały po tym ogłoszeniu, to jasno wskazuje, jaki dokładnie charakter przyjęły i co najciekawsze, zwiastują wprowadzenie cyfrowego dolara.

USA wystosowało nowe rozporządzenie, po którym kryptowaluty znacznie podrożały

Wprawdzie trudno mówić o długotrwałym trendzie wzrostowym, bo podbicie kursu praktycznie każdej kryptowaluty trwało tylko kilka godzin, po którym nastąpiły znaczące spadki, to i tak nawet pomimo nich kurs wzrósł z około 38500$ za Bitcoina do 39200$ po przekroczeniu bariery 42000$. ETH zaliczyło podobny krótkotrwały wzrost z 2550 do 2600$ przez szybki spadek z pułapu 2750$, co jasno wskazuje, że cały rynek krypto obecnie bardzo wyhamował.

Z tego co wiemy, te wzrosty są związane z faktem, że amerykańskie departamenty rządowe zostały poproszone o ocenę korzyści i zagrożeń związanych z kryptowalutami, a dokładniej mówiąc, wirtualnymi dolarami. Właśnie tak – USA rozważa wprowadzenie na rynek własnej kryptowaluty, ale są to na ten moment dopiero plany i to na etapie sprawdzania sensu takiego przedsięwzięcia.

Czytaj też: W Teksasie powstanie największy na świecie zakład produkcji ekologicznego wodoru

Jedne z najważniejszych kwestii, które zostaną wzięte pod uwagę, dotyczą ochrony klientów i nielegalnych działalności, a samo dążenie do wydania własnej kryptowaluty przez Stany Zjednoczone jest związany bezpośrednio z chęcią niezamykania furtki innowacjom. Zwłaszcza jeśli inne kraje ją otworzą, pozostawiając USA w technologicznym cieniu i tutaj warto wspomnieć o cyfrowym juanie, którego rozwijają Chiny.