Reklama

Z tym gadżetem kuchenkę na biwak zrobicie z każdej puszki

Survial Stove Head, polowa kuchenka, kuchenka w terenie, ogień w terenie

Ogień na biwaku i w terenie, to coś, bez czego trudno wyobrazić sobie tego rodzaju aktywności. O tym – i nie tylko – doskonale wie twórca gadżetu Survial Stove Head.

Dostępny na Kickstarterze za 20 dolców Survial Stove Head to narzędzie bushcraftowe, które powinno spodobać się każdemu amatorowi wypadów poza dom. Sprowadza się do zaledwie 57-gramowej postaci trzech „ramion” ze sporymi zębami z polerowanej stali nierdzewnej. Dzięki temu można spakować go do rozmiaru zwyczajnego scyzoryka.

Trzy z pozoru identyczne ramiona bazują na jednym zawiasie, ale jedno z tych ramion posiada zaostrzoną krawędź, dzięki czemu może pełnić funkcję tradycyjnego noża.

Najważniejsze w Survial Stove Head jest jednak to, że przekształca on każdą puszkę w prymitywną kuchenkę – wystarczy po prostu go rozłożyć i zaczepić ząbki o krawędzie. Nic też nie stoi na przeszkodzie do wykorzystania tradycyjnego palnika.

Jako że Survial Stove Head mierzy zaledwie 10 na 2,5 centymetra, można go wsadzić gdziekolwiek – nawet do kieszeni.

Jednak dołączony do zestawu karabińczyk sugeruje zamocowanie go na jakimkolwiek pasku np. na plecaku. Wysyłka jest planowana jeszcze na ten rok, a cel zbiórki nie jest wcale daleko.

Czytaj też: Jeszcze benzyna, ale później tylko elektryczność, czyli plany firmy Lotus

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News