WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Kupujecie remastery? To teraz Activision nas nimi zaleje

Kolejne firmy zdradzają swoje plany na rok fiskalny 2020. Activision wie już jak sprawić, aby gracze kupili ich produkty.

Activision zdradziło swoje plany na najbliższy rok. Trzeba przyznać, że firma zna się na zarabianiu pieniędzy i nie jest tak, że to tylko seria Call of Dutyprzynosi ogromne przychody.

Włodarzom udało się podjąć w zeszłych latach doskonałą decyzję o spróbowaniu tworzenia remasterów gier. Plan jest banalnie prosty i wręcz genialny w swoich założeniach. Activision stworzyło odnowioną trylogię Crasha Bandicoota oraz Spyro, a do tego dorzuciło wyścigi gokartów z Crashem.

Efekt? Wszystkie odnowione gry (które są bardzo dobrze wykonane) sprawiają, że wielu graczom nostalgia od razu każe kupić te produkcje. Ich jakość zachęca do polecania tytułów innym i w ten sposób nagle mamy ogromną sprzedaż pochdzącą od starszych i młodzyszch graczy. Jaki może być teraz kolejny ruch? Wydać zupełnie nową kontynuacją, która na pewno sprzeda się jak szalona.

Zdaje się, że właśnie takie plany ma teraz Actisivion. Firma ogłosiła, że w produkcji ma kilka odnowionych gier. Nie podano kiedy nastąpi ich premiera, ale możemy się spodziewać kolejnych sentymentalnych podróży. Obstawiam, że część z tych gier to też autorskie kontynuacje Crasha czy też Spyro.