Reklama
aplikuj.pl

Macie laptop Acera z RTX 3000? Nowy BIOS zwiększy Wam wydajność

laptop Acera z RTX 3000, Nowy BIOS zwiększy Wam wydajność

Największą bolączką sprzętów mobilnych są ich ograniczone możliwości termiczne i napięciowe względem stacjonarnych zestawów. To właśnie one regulują w ogromnym stopniu wydajność, którą laptop Acera z RTX 3000 może nieco podbić, dzięki nowemu BIOSowi.

Asus poinformował, że zapewni nowy BIOS dla laptopów z serii Nitro 5, Helios 300, Triton 300 oraz Triton 300 SE, który zwiększy poziomy TGP ich dedykowanych kart graficznych. Poniżej możecie obejrzeć dokładną listę modeli z planowanym podbiciem poziomu watów (via Videocardz)

Czytaj też: Premiera wentylatorów Fractal Aspect. Do wyboru aż 12 modeli

Który laptop Acera z RTX 3000 doczeka się wzrostu wydajności w ramach nowego BIOSu?

Chociaż mowa tutaj głównie o wzrostach rzędu 5 W, to niektóre modele doczekają się bardziej okazałego 10, 15, a w jednym przypadku nawet 30-watowego wzrostu TGP. Nie brzmi to wprawdzie za bardzo powalająco, ale np. wzrost z 85 do 100%, to już prawie 20% wyższe TGP, choć oczywiście na wydajność przełoży się to w znacznie mniej imponującym stopniu.

Czytaj też: Pakiet wentylatorów SquA RGB White od Enermax. Trzy śmigiełka za 60 euro

TGP, czyli Total Graphics Power określa, ile mocy może wykorzystać podsystem graficzny i dzięki nowym technologiom pokroju AMD Smart Shift czy NVIDIA Dynamic Boost, wartości te można dynamicznie dostosowywać, przenosząc niewykorzystaną moc z CPU na GPU.

Czytaj też: Wiemy, kiedy zadebiutuje Galaxy F22 Samsunga

To, ile mocy pożera cała karta, to często klucz do oceny jej wydajności, dlatego też przy zakupie kolejnego laptopa do grania warto zwracać szczególną uwagę właśnie na TGP karty graficznej. Ta nie tylko sugeruje poziom rozbudowania sekcji zasilania, ale też układu chłodzącego, bo im wyższe TGP, tym okazalsze temperatury.