Reklama
aplikuj.pl

Łatka 3.3 do Battlefield 2042. Czy to wystarczy, aby gra przeżyła?

battlefield 2042

Już dziś dostępna stanie się aktualizacja 3.3 do Battlefield 2042. Pytanie tylko, czy wprowadzone w grze zmiany nie są już spóźnione, bo społeczność odwróciła się od tej produkcji.

Słaba forma Battlefield 2042

Jak na dzisiaj radzi sobie Battlefield 2042? Wystarczy rzucić okiem na liczbę jednocześnie grających osób w poszczególnych odsłonach serii. W Battlefield 4 w ostatnich 24 godzinach grały 2254 osoby. W Battlefield 1 wynik wskazuje już na 7318 osób. Battlefield 5 to za to świetne 20755 graczy. Myślicie, że Battlefield 2042 będzie najczęściej ogrywany?

Czytaj też: Ogromny PlayStation Showcase nadciąga. Co możemy na nim zobaczyć?

Otóż nie. W Battlefield 2042 w ostatnich 24 godzinach bawiło się jednocześnie mniej osób, niż w… Battlefield 4! Jest to kompletna porażka, bo mówimy tutaj o 1998 osobach grających jednocześnie. Na premierę Steam wskazywał na 105 397 jednocześnie grających. Cała nadzieja zatem w dzisiejszej łatce 3.3, która jest pierwszym krokiem do poprawienia gry. Pytanie tylko, ile można naprawiać gry już po ich premierze?

Co nowego w łatce 3.3 do Battlefield 2042?

Aktualizacja ta wprowadzi kolejne poprawki błędów, zmiany związane ze sterowaniem i przypisaniem klawiszy, zaktualizowaną tablicę wyników oraz wyjątkowy legendarny zestaw „Niezłomny” w ramach podziękowania dla posiadaczy Złotej Edycji, Edycji Ultimate, przepustki roku 1 i pakietu Ultimate.

Deweloperzy szczególną uwagę poświęcają dodanej tablicy wyników i… nie wiadomo, czy być szczęśliwym, że w końcu jest czy się śmiać, w jakim stanie jest gra skoro tak podstawowa rzecz to coś wyjątkowego.

Przegląd gry został poprawiony i umieszczony po lewej stronie ekranu. W dalszym ciągu znajdziecie w nim informacje o grze, postępy w realizacji celu i liczniki kuponów, a także osobiste statystyki, takie jak zabójstwa, asysty czy śmierci oraz aktualny ping.

Tablica wyników dla niektórych trybów drużynowych, takich jak Podbój, Przełamanie, Szturm i Zespołowy DM, zawiera teraz łączony widok drużyn. Zostały do niej również włączone statystyki śmierci.

Zmiany te były przez Was najbardziej wyczekiwane, ale to tylko pierwsza wersja tablicy wyników i wraz z kolejnymi aktualizacjami będziemy wprowadzać kolejne poprawki na podstawie Waszych opinii. Między innymi mamy zamiar udostępnić tablicę wyników na ekranie końca rundy.

Czytaj też: Nowe GTA 5 na PS5 kontra wersja PC. Wystarczające zmiany?

Pozostałe zmiany wyglądają następująco:

Ogólne

  • Naprawiliśmy błąd powodujący awarię gry na platformach Origin lub Xbox One podczas logowania / wylogowywania się przy korzystaniu z kontrolera Xbox One
  • Po zmianie przypisania klawiszy czatu nie trzeba już restartować gry, aby weszły one w życie
  • Dostosowano asystę celowania na konsoli, by zagwarantować, że system działać będzie przy 100% zasięgu drążków analogowych. Wcześniej był aktywny jedynie przy zasięgu niższym niż 100%.
  • Usunięto błąd, w wyniku którego eliminacja nie skutkowała zabójstwem na Xbox One i PlayStation 4
  • Nasze europejskie centrum danych mieści się teraz we Frankfurcie

Tryby gry

  • Podbój i Przełamanie – naprawiono błąd, który powodował aktywację wydarzenia zabezpieczenia celu, nawet gdy punkt kontrolny był już w pełni przejęty
  • Battlefield Hazard Zone – naprawiono błąd wizualny powodujący wyświetlanie członków drużyny podczas sekwencji wyszukiwania gry
  • Battlefield Hazard Zone – naprawiono błąd, który powodował, że czasami nie aktywowało się zdobywanie PD na koniec rundy