Reklama
aplikuj.pl

Ogromny PlayStation Showcase nadciąga. Co możemy na nim zobaczyć?

playstation showcase

PlayStation Showcase to wydarzenie zdecydowanie większe od krótkich State of Play. Jakie gry mają szansę pojawić się podczas tej transmisji? Może być ciekawie!

PlayStation Showcase w tym miesiącu?

Liczne źródła potwierdzają, że PlayStation Showcase może się odbyć jeszcze w tym miesiącu. Wydarzenie, na którym ogłaszane są nowe informacje dotyczące gier zmierzających na PlayStation miało zostać już zaprezentowane w tym tygodniu, ale wielu deweloperów potępiło atak Rosji na Ukrainę i uznało, że nie jest to odpowiedni czas na prezentowanie informacji dotyczących wesołej rozgrywki.

Czytaj też: Drogie mikropłatności w Gran Turismo 7, które kosztuje prawie 300 zł

Sony wsłuchało się w prośby deweloperów i przesunęło wydarzenie na późniejszy okres. Nie zmienia to jednak tego, że PlayStation Showcase pojawi się jeszcze w marcu. Co ciekawe, Sony miało wraz z deweloperami przygotować wiele dużych ogłoszeń, więc szykuje się nam małe E3. Na ostatnim PlayStation Showcase dowiedzieliśmy się o istnieniu Knights of the Old Republic Remake, Alan Wake 2, Spider-Man 2, Wolverine, pojawiło się Wonderlands, Forspoken, Ghostwire: Tokyo oraz God of War Ragnarok i wiele innych gier.

Czego spodziewać się po PlayStation Showcase?

Informator Tom Henderson pozbierał informacje na temat tego, jakie gry mogą pojawić się na wydarzeniu i jeśli chociaż połowa z nich się potwierdzi, to będzie to kolejna bardzo dobra transmisja. Źródła donoszą, że Warner Bros. szuka okazji do opublikowania nowych materiałów z Hogwarts Legacy, a wydarzenie Sony to idealna okazja na ujawnienie czegoś nowego o grze.

Square Enix ogłosiło już, że Final Fantasy XVI ma trafić do sprzedaży na wiosnę 2022, więc mamy zbliżający się termin wydania, a o grze jest dalej cicho. PlayStation Showcase ujawni coś nowego? Nie zapominajmy również o tym, że wciąż powstaje tryb sieciowy The Last of Us Part 2, a i z przecieków wiemy o odnowionym, pierwszym The Last of Us. Oba projekty mają już być na ukończeniu i powinny trafić do sprzedaży na przełomie 2022/2023. To może jakiś zwiastun z tej okazji?

Czytaj też: Nowe GTA 5 na PS5 kontra wersja PC. Wystarczające zmiany?

Sony od dłuższego czasu pracuje również nad nową wersję PlayStation Plus, która nazywana jest „Project Spartacus”. Mówi się o streamowaniu starszych gier z PS1, PS2 i PS3 oraz innych bonusach. Microsoft gra Xbox Game Pass twardo i Sony może chcieć odpowiedzieć. Z nowych projektów Sony warto również pamiętać o PlayStation VR2, więc może zobaczymy zwiastuny kolejnych gier zmierzających na gogle wirtualnej rzeczywistości.

Informatorzy donosili również o tym, że Resident Evil 4 Remake ma być w produkcji i wstępnie Capcom chce go wydać w 2022 roku. Ogłoszenie do tego miało pojawić się w miarę wcześnie w 2022. Zatem pozostaje czekać. Czekamy również na datę premiery God of War Ragnarok, więc może i ta produkcja pojawi się na PlayStation Showcase.