WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Lazareth zaprezentował latający motocykl LMV 496 zdolny do transformacji

Tuż przed końcem roku Lazareth zaskoczył świat, ujawniając swój niecodzienny motocykl LMV 496, który jest w stanie nie tylko jeździć, jak te typowe, ale również latać, niczym hoverbike. Wtedy to pomysł francuskiego producenta wydawał się nam zwyczajnym robieniem szumu wokół swojej marki, ponieważ prócz kilku niejasnych fotek i informacji, Lazareth nie ujawnił żadnych materiałów ukazujących swoje dzieło w akcji… no cóż, aż do dziś. 

Nowe wideo zdecydowanie odrzuca nam z głowy wszelkie wątpliwości. Motocykl LMV 496, który pojawia się też pod nazwą La Moto Volante jest niczym ewolucja modelu LM-847 od tego samego producenta. Tym jednak razem w grę nie wchodzi bestialski silnik Maserati o mocy 470 koni mechanicznych, a turbiny JetCat, rozkręcające się do zawrotnych 96000 obrotów na minutę w każdym z czterech kół. W trybie jazdy te koła łączą się ze sobą, upodabniając całość po prostu do w pełni funkcjonalnego dwukołowca.

Same koła przy przechodzeniu do trybu latania wychylają się na siłownikach hydraulicznych, tworząc konfigurację na kształt quadkoptera. Cała ta zmiana sprowadza się do naciśnięcia jednego przycisku i po odczekaniu około 60 sekund w celu nagrzanie dysz. Koła uzupełnia system awaryjny, który przejawia się balistycznym spadochronem w każdym z nich, który rozłoży się, gdyby coś poszło nie tak.

Za napędzenie La Moto Volante na drodze odpowiada zapewne elektryczny układ napędzający tylne koła, choć obudowa sprawia wrażenie, że rzeczywiście znajduje się pod nią Maserati V8. Nie jest to jednak możliwe, zważywszy na to, że całość waży 140 kilogramów. Testy LMV 496 ograniczyły łańcuchy unieruchamiające motocykl na wysokości 1 metra:

Lazareth planuje zaprezentować to dzieło publice już na targach Gitex w Dubaju w październiku tego roku, rozpoczynając z tej okazji przedsprzedaż La Moto Volante w cenie 496 000 euro.

Czytaj też: Tylko 90 latających samochodów Liberty Pioneer od Pal-V trafi do sprzedaży

Źródło: New Atlas