WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

League of Legends na konsole – zapowiedziano LoL: Wild Rift

League of Legends na konsole zapowiedziane! Czego się spodziewać po tej nowej wersji gry?

Riot Games stworzyło potwora. Ich tytuł bardzo szybko zdobył popularność i do dziś notuje wysokie zyski z mikrotransakcji na całym świecie. Marka od lat, aż prosiła się o port na inne urządzenia i w końcu ten dzień nadszedł. Poznaliśmy nową wersje LoLa.

Czytaj też: Publiczne testy xCloud – gracze zadowoleni z lagu na telefonach

Riot Games udostępniło w sieci nowy materiał wideo, który przedstawia League of Legends na konsole oraz smartfony. Oto Wild Rift.

League of Legends: Wild Rift to stworzony od podstaw tytuł, który w swoich założeniach bardzo przypomina oryginalną grę, ale gdy podobno zwrócimy uwagę na szczegóły – odkryjemy różnice. Takie World of Tanks również różni się pomiędzy platformami, ponieważ konsolowców bawi co innego, niż posiadaczy PC i Wild Rift mógł okazać się klapą bez odpowiednich zmian.

Riot Games póki co nie podaje niuansach w różnicach. Wiemy jednak, że zarówno League of Legends na konsole i na smartfony skorzystają z tego samego kodu. Obie gry mają zadebiutować gdzieś w 2020 roku, a w między czasie deweloperzy będą sprawdzali, czy jest sens robić crossplay pomiędzy posiadaczami wersji Wild Rift.

Czytaj też: Blizzard boi się graczy i odwołuje imprezę – premiera Overwatch na Switchu anulowana

Źródło: wccftech.com