Reklama

Elektryczne rowery od trzykrotnego zwycięzcy trzech Tour de France

elektryczne-rowery-od-trzykrotnego-zwyciezcy-trzech-tour-de-france-8

Jeśli Tour de France oglądacie, jak najnowszy odcinek ulubionego serialu, to z pewnością kojarzycie Grega LeMonda, czyli trzykrotnego zwycięzcy tego turnieju. Ten ujawnił właśnie swoje elektryczne rowery Daily oraz Dutch w linii LeMond Bicycles.

Zarówno LeMond Dutch (niebieski), jak i Daily (różowy) są zbudowane w całości z włókna węglowego, a dokładniej mówiąc, mowa o ramie, widelcu, wsporniku kierownicy, sztycy i błotników. Ich elektryczne zapędy zostały w nich ładnie zintegrowane z całością, sprowadzając się do minimalistycznego wyglądu , dzięki ukrytemu akumulatorowi i małemu silnikowi elektrycznemu w tylnej piaście.

Nawet oświetlenie zostało w pełni zintegrowane z ramą z włókna węglowego, co nadało obu rowerom eleganckiego wyglądu. Ważące zaledwie 12,3 kg te dwa modele, to jedne z najlżejszych e-rowerów na rynku, a różnica między nimi sprowadza się do geometrii ramy (via Electrek).

Rowery są dostępne w wersji podstawowej lub z ulepszeniami, chociaż nawet modele podstawowe zawierają wysokiej klasy komponenty. Modele Dutch i Daily są standardowo wyposażone w hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano i przerzutkę Shimano GRX 812 z 11 przełożeniami. Posiadają również aluminiowe koła G23, siodełko Selle Royal i opony Panaracer GravelKing Slick+.

Czytaj też: Facebook grozi zniknięciem z Europy

Cena modeli podstawowych zaczyna się od 4500$, ale może wynieść znacznie więcej za sprawą dodatku kół z włókna węglowego, układu napędowego Shimano Di2 i siodełka Brooks England.

W kwestii samego napędu w grę wchodzi 250 W silnik elektryczny w tylnej piaście o momencie obrotowym 40 Nm i akumulator 250 Wh. To połączenie oferuje wspomaganie do maksymalnie 25 km/h.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News