Reklama
aplikuj.pl

Ogromna sprzedaż Zotac RTX 3080 Trinity na Amazonie

test ZOTAC GeForce RTX 3080 Trinity, recenzja ZOTAC GeForce RTX 3080 Trinity, review ZOTAC GeForce RTX 3080 Trinity, opinia ZOTAC GeForce RTX 3080 Trinity

Zapotrzebowanie na karty RTX 3080 przebija chyba najśmielsze oczekiwania. Przykładem tego jest sytuacja z Zotac RTX 3080 Trinity na Amazonie.

Firma otrzymała tam ponad 20 tysięcy przedpremierowych zamówień na kartę graficzną. Jest to na tyle ogromna liczba, że Zotac sam mówi, iż będzie miał problemy z przetworzeniem zamówień i może mu to zająć nawet miesiąc.

Czytaj też: Wyciekły pierwsze testy RTX 3090 – nie jest dobrze w grach

Firma wydała w tej sprawie specjalne przeprosiny na Twitterze, ale cała sytuacja nie jest winą Zotaca – nikt nie spodziewał się takiego zainteresowania.

Z innymi producentami nie jest lepiej – w sklepach masowo brakuje RTX 3080. Na Amazonie niedługo ma się pojawić 1000 kart od EVGA, ale pewnie rozejdą się one jak świeże bułeczki.

Mamy nadzieję, że taka sytuacja nie powtórzy się w przypadku kart RTX 3090 i RTX 3070. Nvidia i producenci kart muszą naszykować się na takie zapotrzebowanie, bowiem czekanie miesiąca na grafikę może naprawdę zdenerwować sporo klientów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News