WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Lexus odświeża SUVa RX i sedana IS F Sport na 2020 rok

Lexus odświeża SUVa RX i sedana IS F Sport na 2020 rok

Lexus postarał się, aby zarówno jego SUV RX, jak i sedan IS w nowym roku był nieco bardziej zachęcający dla nowych klientów.

Dlatego też ten japoński producent wypuści w przyszłym roku parę dodatkowych poziomów wyposażenia dla SUVa RX i IS F Sport, a na dodatek nowy wariant podstawowy modelu RX i limitowaną wersję wspomnianego sedana.

Nowe podstawowe modele Lexus RX i RX L są standardowo wyposażone w elektrycznie otwierany bagażnik, reflektory LED z automatyczną światłami drogowymi i czujniki parkowania Lexus Intelligent Clearance Sonar. Wewnątrz znalazła się bezprzewodowa ładowarka do smartfona i 12,3-calowy system informacyjno-rozrywkowy z obsługą Apple CarPlay i Android Auto.

Dodatki obejmują również tapicerkę ze skóry syntetycznej, automatycznie przyciemniane lusterko wsteczne oraz parę podgrzewanych i elektrycznie regulowanych w ośmiu foteli przednich foteli z dwukierunkową regulacją odcinka lędźwiowego na siedzeniu kierowcy. Kupujący otrzymują również szereg standardowych systemów bezpieczeństwa, w tym automatyczne hamowanie awaryjne i system monitorowania martwego pola.

Z kolei edycja limitowana Lexusa, zwana I Blue, oparta jest na starszej wersji F Sport i zawiera szereg dodatków kosmetycznych oraz bardziej standardowe wyposażenie. Wewnątrz dwa różne odcienie niebieskiego dominują na drewnianej desce rozdzielczej, a kontrastujące wstawki pojawiają się na obiciach drzwi i przeszyciach siedzeń. Kupujący otrzymują również 10-calowy system informacyjno-rozrywkowy, regulowane elektrycznie przednie siedzenia i automatycznie przyciemniane lusterka boczne.

SUV RX, sedan IS F Sport, Lexus 2020, odświeżenia Lexusa

Zewnętrzne dodatki stylizacyjne dla IS I Blue obejmują czarne osłony lusterek, zmienioną siatkową osłonę chłodnicy, zaktualizowane osłony świateł przeciwmgielnych i zestaw nowych 18-calowych felg aluminiowych wykończonych w kolorze brązowo-metalowym. Kupujący mają również do wyboru trzy lakiery – Azure Blue, Sonic White lub Graphic Black.

ŹRÓDŁO: Auto Express