WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Lexus zapowiedział nowy model IS 2021

Lexus zapowiedział nowy model IS 2021

Lexus właśnie wrzucił do sieci teaser japońskiej konkurencji dla BMW serii 3, która zadebiutuje już 9 czerwca. Przywitajcie pierwsze oficjalne kształty modelu IS 2021.

Co ciekawe, jest to jeden z tych modeli, którym udało się umknąć szpiegom oraz ich obiektywom i tak naprawdę nie mamy pojęcia, czego oczekiwać po odnowionym Lexusie IS. Ten kompaktowy luksusowy sedan wszedł do trzeciej generacji ponad siedem lat temu, więc powinniśmy liczyć na spore zmiany. Pierwsza z nich? Popularna ostatnio w nowych modelach linia tylnych świateł, które rozciągają się na całym tyle.

Szczegółów na temat nowego IS ciągle brakuje i wiemy tylko tyle, że „został ubrany tak, aby wywoływać dreszczyk emocji”. Plotki sugerują z kolei, że napędzi go albo nowo opracowany i podwójnie turbodoładowany silnik V8, albo również jednostka V8, ale wolnossąca i o pojemności 5-litrów.

Czytaj też: 4-cylindrowy silnik ponoć uratował Porsche Boxster i Cayman

Kolejny brakujący element układanki dotyczy platformy samochodu. Jedne pogłoski mówią o trzymaniu się starych korzeni, a drugie o przejściu na platformę TNGA-L.

Tutaj dochodzimy też do innych nieoficjalnych przecieków, gdzie najwydajniejszy IS 500 2021 może otrzymać nie V8, a podwójnie turbodoładowaną i 3,5-litrową V6 o mocy 416 koni mechanicznych i 600 Nm momentu obrotowego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News