Reklama

Dwie limitowane wersje Forda Rangera. Chętni na wyjątkowego pickupa?

limitowane wersje Forda Rangera, Ranger Wolftrak, Ranger Stormtrak

Chociaż Ford Ranger nowej generacji nadchodzi, to firma chce utrzymać rozsądną sprzedaż tego obecnego. W tym mają pomóc te dwie limitowane wersje Forda Rangera dostępne od października tego roku w całej Europie.

Limitowane wersje Forda Rangera dla Europy

W europejskiej ofercie Forda znalazł się model Ranger Stormtrak i Ranger Wolftrak, odgrywające różne role w całej hierarchii Rangerów. Tak więc Stormtrak to bardziej wersja premium Rangera z wyróżniającymi się ulepszeniami wizualnymi i nowymi funkcjami, podczas gdy Wolftrak został opracowany z myślą o tych, którzy pracują w terenie, ale jednocześnie nie chcą kompromisów w zakresie komfortu i atrakcyjności wizualnej.

Czytaj też: Kupujcie do 2022 roku albo się żegnajcie z Fordem Mondeo

Ranger Stormtrak jest oparty na serii Wildtrak i chełpi się reflektorami LED, dodatkową ochroną podwozia, naklejkami oraz czarnym zderzakiem na tyle. Wewnątrz kabiny znajdują się skórzane fotele Range Raptor z wyhaftowanym logo Stormtrak oraz oparcia obszyte techniczną tkaniną. Będzie produkowany w ograniczonym nakładzie tylko z dwulitrowym silnikiem wysokoprężnym z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 212 koni mechanicznych i momencie obrotowym rzędu 500 Nm, który trafia na wszystkie cztery koła za pośrednictwem 10-biegowej automatycznej skrzyni biegów.

Czytaj też: Spójrzcie na bazowy model Ford Maverick w testach

Tymczasem Ranger Wolftrak jest wyposażony w silnik wysokoprężny 2.0 z pojedynczym turbodoładowaniem, który zapewnia moc 173 KM. Można go zamówić z sześciobiegową manualną skrzynią biegów lub 10-biegową automatyczną. Standardowe wyposażenie terenowe obejmuje wybieralny napęd na cztery koła, elektronicznie blokowany tylny mechanizm różnicowy oraz opony terenowe. Najważniejszą cechą tego modelu jest 1-tonowa ładowność i 3500-kilogramowa zdolność holownicza.