Reklama
aplikuj.pl

Limitowany Abarth 695 Esseesse zadebiutował jako najszybszy podkręcony Fiat 500

Limitowany Abarth 695 Esseesse, Abarth 695 Esseesse, premiera Abarth 695 Esseesse

Ten model z nazwy możecie kojarzyć z 57-letniego już samochodu i rzeczywiście debiutujący właśnie limitowany Abarth 695 Esseesse czerpie inspirację ze swojego modelu z przeszłości. Co jednak najważniejsze, to najszybszy Fiat 500 od „skorpionowej marki”.

Abarth 695 Esseesse przejął spuściznę poprzednika poprzez białe detale na przednim i tylnym spojlerze, osłony lusterek i boczne naklejki, co podkreślają równie białe 17-calowe felgi aluminiowe. Za nimi znalazły się amortyzatory Koni FSD, podkreślone czerwonymi wstawkami z wizerunkiem skorpiona na środku i równie czerwonymi zaciskami hamulcowymi Brembo.

Czytaj też: Przyszłość Fiata. Producent wyznaczył rok całkowitej elektryfikacji oferty

Premiera Abarth 695 Esseesse. W planach tylko 1390 egzemplarzy

Na tyle znalazł się z kolei regulowany do 60 stopni spojler, który zwiększa docisk do 42 kg przy pełnym pochyleniu podczas jazdy po torze z prędkością 200 kilometrów na godzinę. Oszczędność wagi poczyniono poprzez integrację aluminiowej maski i podwójnych tytanowych rur wydechowych Akrapovic i dlatego właśnie 695 Esseesse jest o 10 kilogramów lżejszy od Abartha 595 Competizione.

Wewnątrz 695 Esseesse nie zabrakło licznych odznak, przypominających o wyjątkowości modelu i szwów w kolorze nadwozia, a także czerwonych pasów bezpieczeństwa, Alcantary i wstawek z włókna węglowego. Jednak to, co najważniejsze, siedzi pod jego maską.

Czytaj też: Nowa hulajnoga elektryczna Fiata. Oto F500 F10 Cross

Mowa o silniki T-jet o pojemności 1,4 litra, którzy w połączeniu z manualną skrzynią biegów sprawia, że Abarth 695 Esseesse rozpędza się maksymalnie do 225 km/h, a do setki sprint zalicza w 6,7 sekundy przy spoilerze ustawionym na 0 stopni. Zawdzięcza to 180-koniom mechanicznym mocy i 250 Nm momentu obrotowego.

Czytaj też: Fiat 500 z dwoma silnikami Hayabusa, czyli magia V8

Abarth 695 Esseesse jest „dedykowany tym, którzy szukają ekskluzywności, wydajności i wyścigowej duszy”. Jego wyjątkowość podkreśla fakt, że powstanie 1390 egzemplarzy, z czego 695 będzie dzierżyć kolor Scorpion Black, a pozostałe Campovolo Grey.