Reklama
aplikuj.pl

Oto limitowany Mercedes AMG CLS 53 2022, który podkręca skromne odświeżenie

limitowany Mercedes AMG CLS 53 2022, Mercedes AMG CLS 53, limitowany Mercedes AMG CLS 53, Mercedes AMG CLS 53 2022,

W Europie wydania AMG modeli CLS mają się świetnie (nie to co w USA), czego potwierdzeniem jest ten oto nowy, limitowany Mercedes AMG CLS 53.

Czym wyróżnia się limitowany Mercedes AMG CLS 53?

Razem z lekkim odświeżeniem całej serii CLS, która trafi na rynek jeszcze w tym miesiącu, firma zapewniła sobie uwagę przede wszystkim limitowaną do 300 egzemplarzy edycją modelu limitowany Mercedes AMG CLS 53. Ich nabywcy wybiorą między dwoma lakierami, które dopełnią paski nad progami bocznymi, dopełniając 20-calowe koła AMG z podwójnymi ramionami.

Czytaj też: Poznaliśmy zasięg Mercedesa EQS na jednym ładowaniu w najlepszej wersji

Limitowany Mercedes AMG CLS 53 w standardzie zyska pakiet Night I oraz Night II, który wprowadzi do mieszanki szereg czarnych akcentów wraz z przyciemnianym szkłem, aby nadać CLS 53 bardziej klasycznego wyglądu. Idąc dalej, model zyska pakiet AMG Dynamic Plus, dodający czerwone zaciski hamulcowe i tryb jazdy Race z opcją Drift oraz podświetlenie po otwarciu drzwi za sprawą LEDów.

W kabinie limitowany Mercedes AMG CLS 53 otrzyma usportowioną kierownicę ze skórą Nappa, jak również dwukolorową skórzaną tapicerką i elementy z włókna węglowego. Dopełnieniem zmian są przyciski na kierownicy z logo AMG i kontrastowe szwy w kolorze czerwonym.

Czytaj też: Mercedes GLC nowej generacji na renderach. SUV sięgnie po Klasę C

Odświeżenie CLS nie gwarantuje żadnych zmian pod maską modelu 53, który nadal oferuje 435 koni mechanicznych i 520 Nm momentu obrotowego i jest wspomagany przez zintegrowany generator rozrusznika (ISG) zapewniający tymczasowe zwiększenie mocy o 21 KM i 250 Nm. Przekłada się to na sprint do setki w 4,5 sekundy i maksymalną prędkość 250 km/h (270 km/h z pakietem AMG Driver).