Wprawdzie pomysłodawcy GoSun Chill nie mają renomy, bo kilka lat temu Coolest Cooler wpadł na Kickstarter i pomimo tego, że szybko zgarnął ponad 13 milionów dolarów, to jego rynkowy debiut opóźniał się przez wiele miesięcy, ale obecny już na Indiegogo GoSun Chill i tak okazał się sukcesem. 

Czytaj też: Przenośna inteligentna lodówka iFreezer Go20 wpadła na Indiegogo

Nic w tym dziwnego, bo ta lodówka jest dosyć skromną chłodziarką do żywności i napojów, która w teorii ma trafić do fundatorów w ciągu kilku następnych miesięcy. GoSun Chill nowatorskość zamyka głównie w sposobie, w jaki utrzymuje niską temperaturę i nie – nie mowa o jakimkolwiek lodzie, a bezszczotkowym silnikom sprężarkowym napędzających je akumulatorach litowo-jonowych. Te można oczywiście podładować z sieci energetycznej, ale najlepsze jest to, że kiedy zabraknie jej w terenie, panele słoneczne wezmą się za uzupełnianie energii.

„Przenośne lodówki wymagają dużego zapotrzebowania na energię i muszą być podłączone do działającego pojazdu – zazwyczaj ciężarówek – lub generatora”. Powiedział Patrick Trendwin, dyrektor generalny GoSun. „Inżynierowie GoSun połączyli wydajny bezszczotkowy kompresor z kompaktowym zestawem akumulatorów o dużej mocy, aby stworzyć chłodnicę, która nigdy nie potrzebuje lodu. Dzięki elastycznemu panelowi słonecznemu lub stołowi solarnemu możesz nadal zasilać GoSun Chill, dzięki czemu nie musisz zaopatrywać się przez cały dzień”.

I nawet pomimo tego, że GoSun Chill jest na swój sposób rewolucyjny, to ta „rewolucyjność” nie jest widoczna wyłącznie z technologicznego punktu widzenia, ale też tej zwyczajnej – użytecznej. Brak lodu oznacza bowiem, że w 40-litrowym pojemniku zmieści się około 40% więcej produktów. Ceny nie są jednak niskie, bo zaczynają się dopiero od 549$ dla modelu z panelem słonecznym i 479 dolców bez. Wysyłka obu ma rozpocząć się w sierpniu.

Czytaj też: Skąd wziął się fenomen ośmiobiegowej automatycznej skrzyni biegów ZF 8HP?

Źródło: Indiegogo, digitaltrends

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!