WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Jak sprzęt Logitech szkodzi środowisku? Firma zdradzi tę tajemnicę

Jak sprzęt Logitech szkodzi środowisku? Firma zdradzi tę tajemnicę

Czy kiedykolwiek zastanawiało Was, jak wielki wpływ ma Wasz sprzęt komputerowy na środowisko pod kątem emisji dwutlenku węgla? Logitech zaspokoi tę ciekawość.

Dziś wiele firm technologicznych obnosi się z tym, że dąży do zmniejszenia wpływu na środowisko, ale Logitech oprócz zapewnień chce być z tym możliwie najbardziej klarowny. Dlatego właśnie ogłosił plan dodawania na opakowaniach swoich sprzętów informacje na temat ich wpływu na środowisko.

Już w tym roku linia sprzętów dla graczy otrzyma zaktualizowane opakowania, a później to samo czeka pozostałe produkty Logitecha. Rozpoznamy to przez symbol wielkiej litery C zakończonej strzałką, pośrodku której znajdzie się szacowana ilość CO2, jaki dany produkt wygenerował (Engadget).

Co ważne, wartość ta szacowana przez oddział Life Cycle Analysis dotyczy nie tylko wyprodukowania, ale całej drogi produktu – od linii produkcyjnej aż do kosza. Logitech ma w tym sporą nadzieję, ponieważ chce rozpowszechnić ten trend wśród innych producentów.

Czytaj też: Koronawirus pomógł polskim szkołom. Zakupom laptopów i tabletów nie ma końca

Spodziewamy się przy tym, że nie będzie to takie proste, jako że firmy będą musiały przyjąć na barki kolejny koszt. Zmiana pudełek i szablonów, to jedno, ale najważniejsze jest oczywiście przeprowadzenie solidnej analizy. Dlatego Logitech współpracuje w ocenie emisji dwutlenku węgla z firmami zewnętrznymi, aby zapewnić zgodność ze standardami DEKRA.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News