WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Jak wygląda nowe logo dla Mustanga Mach 1?

Jak wygląda nowe logo dla Mustanga Mach 1?

O Mustangu Mach 1 wiemy już sporo, a dziś dowiedzieliśmy się, że Ford szykuje coś specjalnego dla jego nadwozia. Tak wygląda nowoczesne logo, które przygotowała dla niego marka.

Mach 1 powraca do oferty Forda Mustanga na rok modelowy 2021 po wielu latach, a jego sprzedaż rozpocznie się wiosną przyszłego roku. Aby odzwierciedlić wszystkie akcenty, jakie ten kultowy model wniósł do marki i oznaczyć połączenie kucyka z oryginałem z 1969 roku, Ford musiał zaprojektować specjalne logo Mach 1.

Jak powiedział Dave Mahoney, kierownik designu Forda:

Z punktu widzenia marki, [oryginalne] logo Mach 1 ma tak bardzo klasyczny wygląd, że było w nim wiele rzeczy, których nie chcieliśmy stracić. Unikalne litery, zarys – ważne było, aby zachować te szczegóły. To, co zrobiliśmy, to uczynienie go bardziej nowoczesnym, co naprawdę pasuje do nowego samochodu.

Jeśli spojrzymy na zmodernizowane logo, wyraźnie zobaczymy znaczący powrót do loga z 1969 roku, a dokładniej mówiąc, małej litery „h”. Jednak w celu lepszego dopasowania do bardziej agresywnego wyglądu modelu 2021 logo ma teraz odważniejszą czcionkę.

Chcieliśmy, aby był nowoczesny, a jednocześnie wrócił do oryginału. Myślę, że zespół to osiągnął.

Zmodernizowane logo można znaleźć w kilku miejscach w Mustang Mach 1 2021. Czy to na przednich błotnikach, pasku maski, progach drzwi, zestawu wskaźników cyfrowych, czy ekranu dotykowego. Na desce znajduje się również plakietka z numerem identyfikacyjnym pojazdu obok nowego logo Mach 1.

Pod względem wydajności wiemy, że napędzający Mustanga Mach 1 5-litrowy silnik V8 rozwija moc 480 koni mechanicznych. Moc nie wzrosła więc w porównaniu z modelem Bullitt, ale Ford postarał się przynajmniej o możliwość dorzucenia do zestawu 10-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Nie zabraknie też sześciobiegowego manuala.

Co ciekawe, ten Mach 1 posiada kilka elementów z modeli Shelby, jak np. chłodnice tylnej osi, przednią i tylną ramę pomocniczą, a nawet masywne 4,5-calowe końcówki wydechów. Zawieszenie uległo z kolei nieznanym jeszcze zmianom.

Czytaj też: Sportowy charakter i szereg ulepszeń w nowym Lexus IS 2021

Mustang Mach 1 2021 sam w sobie będzie modelem między wydaniami GT i Shelby. Firma zaznacza przy tym, że nie jest to model Bullitt z automatyczną skrzynią biegów, częściami Shelby i kilkoma naklejkami. Postarała się o to za sprawą szeregu opcjonalnych dodatków, nowej konsoli z emblematem, czy niżej ustawionym grillem. Na więcej informacji poczekamy do wiosny 2021 roku, kiedy to Mach 1 trafi do sprzedaży.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News