WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Najbardziej aerodynamiczny produkcyjny samochód, to elektryk i to luksusowy

Firma Lucid Motors ogłosiła dziś, że nadchodzący luksusowy sedan Air doczekał się weryfikacji współczynniku oporu powietrza, który wyniósł u niego zaledwie 0,21.

To wystarczyło, aby uczynić samochód Lucid Air najbardziej aerodynamicznym modelem produkcyjnym na świecie, ale problem jest jeden… samochód musi doczekać się tej produkcji. Firma miała wprawdzie ujawnić produkcyjne wydanie modelu Air we kwietniu, ale pandemia opóźniła jej plany.

Lucid obiecuje, że oprócz ostatecznych projektów pojazdu w dniu premiery ujawni nowe szczegóły dotyczące specyfikacji, dostępnych konfiguracji oraz informacji o cenach (via InsideEVs).

Samo dążenie firmy do bycia najbardziej wydajnym samochodem na świecie zmusiło inżynierów do skupienia się na każdym aspekcie zwiększania wydajności układu napędowego i przekraczania granic w celu maksymalnego zmniejszenia oporu powietrza.

Czytaj też: Co fajnego w Genesis G90 2021 w limitowanej edycji Stardust?

Owoc pracy wielkich głów dokonał tego – luksusowy sedan Lucid Air pokonał dotychczasowych mistrzów (sedana Mercedes A, BMW 5) o 0,1 jednostki współczynnika oporu aerodynamicznego, wyznaczając go na 0,22 jednostki. Dzięki temu prototypy mogą pochwalić się zasięgiem nawet do 640 km.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News