Reklama
aplikuj.pl

Luzik w Fortnite. Do gry trafia Darth Vader, Indiana Jones i Malik

fortnite

Epic Games wystartowało z nowym sezonem Fortnite. Po raz pierwszy od dawna, wyspie battle royale nic nie zagraża, a bohaterowie jednej z najpopularniejszych gier świata po prostu odpoczywają.

Nowy sezon Fortnite to Luzik

Jak co roku deweloperzy Epic Games w okresie wakacyjnym trochę zwalniają. Widać to też po udostępnionym sezonie gry, w którym bohaterowie świata po prostu bawią się na mapie, a tajemnicze zło jest jeszcze daleko (tak, Fortnite ma fabułę).

Czytaj też: Wolfenstein The New Order za darmo. Doskonała produkcja w idealnej „cenie”

Co nowego przygotowano na ten sezon, aby gracze się nie nudzili? Epic ogłosił, że Wyspa to jedna wielka impreza. Szalejcie w Wodospadzie Rzeczywistości, jeźdźcie na stworzeniach, przeżyjcie kolejkę Świrojazd i zabawcie się nowym arsenałem.

Nowe lokacje na mapie

Przyjrzeliście się lokacjom na zwiastunie? To teraz kilka słów o nich. Na wyspie wyrosło Drzewo Rzeczywistości, tworząc zupełnie nowy biom! Wodospad Rzeczywistości to bujny las pełen grzybów, grzybowych odbijaczy i fioletowych drzew. W przerwach od podziwiania roślinności przepłyńcie pod tamtejszymi wodospadami, poszukajcie łupów w jaskini i wyskoczcie w górę przy użyciu gejzerów. Przez cały sezon będziecie obserwować wpływ Drzewa Rzeczywistości na inne części wyspy.

Z Drzewa Rzeczywistości wyrastają strąki Ziarna Rzeczywistości. Zasadźcie Ziarno Rzeczywistości, by wyhodować Sadzonkę Rzeczywistości, która będzie rosnąć w tym samym miejscu w kolejnych meczach! Po każdym wyrwaniu sadzonki dają lepsze łupy, więc wyrywajcie je, aż wypadnie z nich mityczny łup. Jeśli zasadziliście już sadzonkę i podniesiecie Ziarno Rzeczywistości, rzućcie je gdzieś, by teleportować tam sadzonkę. Kiedy wasza sadzonka zwiędnie, zasadźcie pozostałe po niej ziarno!

Czytaj też: Diablo Immortal w Call of Duty i innych grach

Kulojazdy wróciły! Znów będziecie toczyć się i chwytać powierzchni, ale tym razem czeka was nowa atrakcja. Jeśli macie ochotę zaszaleć, wskoczcie na (totalnie bezpieczny) Świrojazd i szykujcie się na kolejkę górską najwyższych lotów. Od czasów ostatniej przejażdżki po wyspie Kulojazd otrzymał kilka modyfikacji. Ma zwiększoną wytrzymałość, unosi się na wodzie i jest zasilany akumulatorem. Kiedy wyczerpiecie energię swojego Kulojazdu, po prostu wskoczcie do kolejnego!

Zabawa z dużą prędkością nie musi kończyć się na Kulojazdach: wskoczcie na wilka lub dzika i wyruszcie w drogę! Nie musicie z nich zsiadać, by walczyć, więc strzelajcie i używajcie broni miotanej, dosiadając wierzchowca.

Postaci możliwe do odblokowania w tym sezonie, dla posiadaczy przepustki sezonowej to:

  • Evie (otrzymywana natychmiast wraz z karnetem bojowym)
  • Klik (możliwość modyfikacji postaci)
  • Adira
  • Burzowy Wędrowiec
  • Malik
  • Sabina
  • Darth Vader
  • Indiana Jones (dostępny w późniejszej fazie sezonu)