WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Macie składanego Huawei Mate X? Lepiej uważajcie na temperaturę

Nie takie składanie bezproblemowe, jak je malują. Pierwsi nabywcy modelu Huawei Mate X powinni uważać na zabawy przy niskich temperaturach.

Oczywiście ten pierwszy smartfon Huaweia ze składanym ekranem wejdzie na rynek w wersji 5G dopiero 15 listopada w cenie 16999 juanów, czyli (przelicznik 1:1) około 9400 zł, ale firma już teraz informuje o ewentualnych zagrożeniach i słusznie. Według oficjalnej strony internetowej, tego modelu nie można zgiąć w temperaturze -5°C i poniżej tej temperatury. Innymi słowy, ten składany smartfon jest bardziej kruchy niż myślimy, a wojaże z nim w nadchodzącej zimie mogą się źle skończyć.

Strona informuje też o tradycyjnych problemach dla tego rodzaju konstrukcji, jako że cały mechanizm składania zawiera skomplikowane i jeszcze nieprzetestowane na masową skalę elementy. Użytkownicy powinni więc dbać o nieprzedostawanie się kurzu, czy cieczy pomiędzy ekrany i do samych nawiasów i traktować je, jak najcenniejsze narzędzie w życiu:

Podczas użytkowania unikaj uderzenia telefonu lub upuszczenia go na ziemię. Fabrycznie jest wyposażony w specjalnie zaprojektowaną folię ochronną. Nie usuwaj jej ani nie dodawaj. Jeśli chcesz ją wymienić, skontaktuj się z infolinią obsługi klienta, aby umówić się na spotkanie. Proszę nie wymieniać jej samodzielnie. Nie używaj także folii ochronnych innych firm.

ŹRÓDŁO: