Reklama
aplikuj.pl

Okolicznościowa ścieżka dźwiękowa na 10 rocznicę Max Payne 3

max payne 3

Rockstar przypomniał graczom o tym, że nie tylko Diablo 3 kończy w tym roku 10 lat. Max Payne 3 również obchodzi dziesiąte urodziny i w związku z tym deweloperzy szykują niespodziankę dla największych fanów.

Okolicznościowa edycja oficjalnej ścieżki muzycznej Max Payne 3

Max Payne 1 zadebiutował 26 lipca 2001 roku. Max Payne 2: The Fall of Max Payne trafił do sprzedaży 15 października 2003 roku. W przyszłości możemy spodziewać się remake’ów obu gier, których produkcji rozpoczęła się kilka tygodni temu w Remedy Entertainment.

Nie zapominajmy jednak o tym, że istnieje jeszcze Max Payne 3 stworzony przez Rockstar Games. Studio przypomniało, że produkcja przygotowana przez ich ekipę ma już już dziesięć lat. Tytuł pojawił się na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 15 maja 2012 roku. Teraz czas poświętować to, że marka trzyma się do dziś!

Czytaj też: Diablo 3 ma 10 lat. Czujecie się staro?

Okolicznościowa edycja oficjalnej ścieżki muzycznej zostanie wydana już wkrótce jako limitowana edycja na winylu oraz cyfrowy album z dodatkowymi utworami. Rockstar z radością ogłosił, że aby uczcić 10 rocznicę Max Payne 3, jeszcze w tym roku wydany zostanie album Max Payne 3 – The Official Soundtrack (Anniversary Edition), czyli nowa wersja legendarnej ścieżki muzycznej, która dostępna będzie na platformach streamingowych i na winylu (w ograniczonej liczbie). Album Max Payne 3 – The Official Soundtrack (Anniversary Edition) zawierać będzie niewydane wcześniej utwory z gry.

Muzyka Health w Max Payne 3

Mroczna i industrialna muzyka celnie odzwierciedla zawiły i rozchwiany stan umysłu Maxa oraz ciężką atmosferę serii Max Payne. Muzyka Health skomponowana do Max Payne 3 popchnęła klasyczne, melancholijne noise-rockowe brzmienia tej kapeli w zupełnie nowym kierunku, a kawałek „TEARS” stał się kluczowym elementem koncertów.

Czytaj też: Red Dead Redemption 2 dostanie wersję PS5?

Gra pierwotnie ukazała się w 2012 r. na PS3, Xbox 360 i PC, a teraz wciąż jest dostępna na Rockstar Games Launcher i w ramach kompatybilności wstecznej na Xbox Series X|S i Xbox One. Trzecia część serii Max Payne oferuje płynne, bogate w detale i filmowe wrażenia, które opierają się na połączeniu dopracowanych strzelanin z mroczną i zawiłą historią Maxa, który przebył długą drogę z nowojorskich ulic do fawel São Paulo.

Gra zdobyła uznanie dynamiczną akcją i nowatorską techniką Bullet Time (która w tej serii debiutowała), ale jej wyjątkowa ścieżka muzyczna także zebrała duży aplauz, dlatego też Rockstar decyduje się na jej wydanie w formie fizycznej.