Reklama
aplikuj.pl

Mafia 3 i remake pierwszej części dużym sukcesem

mafia

Hangar 13 to studio nietypowe. Co chwilę słyszymy o tym, że w ekipie deweloperskiej nie dzieje się za dobrze, by potem okazywało się, że studio dalej istnieje, a gry znakomicie się sprzedają.

Handen Blackman opuszcza Hangar 13

Dziś ponownie zaczynamy od informacji, która na pierwszy rzut oka wydaje się być niepokojąca. Hangar 13, czyli aktualni twórcy serii Mafia zostali na chwilę bez przywództwa. Handen Blackman, który był założycielem studia opuścił ekipę i oddał przewodnictwo Nickowi Baynesowi. Studio zostaje w dobrych rękach, ponieważ Nick Baynes odpowiedzialny był między innymi za ciepło przyjęty remake pierwszej Mafii.

Czytaj też: Szczegóły rozgrywki Warcraft Arclight Rumble przyciągną graczy?

Co tymczasem zdradza nam jeszcze założyciel studia? Handen Blackman ogłosił, że Mafia 3 trafiła do 20 milionów graczy. Gdyby był to wynik sprzedaży to byłby to ogromny hit, ale pamiętajmy, że tytuł był dostępny w ofertach abonamentowych. Wydaje się jednak, że gra i tak się dobrze sprzedała, ponieważ dwa lata temu jej sprzedaż wynosiła 7 milionów kopii, a dziś jest to zapewne już lepszy wynik.

Co jeszcze ciekawe, Blackman wprost nazywa projekt Mafia Trilogy jako sukces pod względem ocen i sprzedaży, przy okazji wyróżniając tutaj wkład Mafia 1 Remake. Analizując dane pochodzące ze Steam można zauważyć, że odnowiona pierwsza część gry cieszyła się podobnym zainteresowaniem, jak niesławna trójka. Najsłabiej wypada jednak druga część Mafii, która odnawiana była przez zewnętrzny zespół.

Mafia Trilogy

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji bawić się w świecie Mafii, to zachęcam Was do sprawdzenia. Jedyna odsłona, która może się Wam spodobać lub niestety nie, to trzecia część, ale i ona znalazła swoich fanów. Nawet jeśli nie zamierzacie bawić się we wszystkie części serii, to polecam sprawdzić chociaż wspomniany remake pierwszej części. Mafia: Edycja Ostateczna, to po prostu rewelacyjna produkcja.

Czytaj też: Nowe DLC do Dying Light. Ale nie do nowej części!

Przypadkowo wplątany w sprawy mafii Tommy Angelo wkracza do świata zorganizowanej przestępczości. Początkowo nie chce mieć nic wspólnego z rodziną Salieri, ale zyski wydają się być zbyt kuszące.