Reklama
aplikuj.pl

Szczegóły rozgrywki Warcraft Arclight Rumble przyciągną graczy?

warcraft arclight rumble

Czy Warcraft Arclight Rumble to prosta mobilka czy tytuł na tyle ambitny, że przyciągnie też tych negatywnie nastawionych graczy? Blizzard omówił szczegóły produkcji.

Armie Warcraft Arclight Rumble

Aby rozwijać armię, gracze będą wykonywać misje i zadania nagradzane monetami. Monety można wykorzystywać do kupowania mini, talentów, doświadczenia i ksiąg. Same mini, czyli postaci w grze podzielone są na rodziny.

Czytaj też: Okładka F1 22 bez Hamiltona. EA opowiada o Miami Grand Prix

W grze pojawią się takowe rody:

  • Szlachetne Przymierze ma do dyspozycji jednostki obronne i zaklęcia.
  • Dumna Horda przytłoczy każdego przeciwnika.
  • Harda armia Czarnej Góry wypali dziurę w umocnieniach wroga.
  • Nieumarli rzucają do walki zatrzęsienie szkieletów.
  • Stado Bestii z równin i dżungli Azeroth otacza wroga z każdej strony.

Przywódcy Warcraft Arclight Rumble

Dodatkowe nagrody będzie można zdobyć dzięki ponownemu rozgrywaniu poziomów z przywódcami z innych rodzin. Blizzard ogłosił już przywódców.

  • Przywódcy Przymierza stawiają na obronę, uzdrawianie i ataki z ukrycia; chętnie korzystają również z zaklęć. Frakcja ta korzysta z imponujących umiejętności Tyriona Fordringa, Maiev Pieśni Cienia i Jainy Proudmoore.
  • Przywódcami Hordy są Grommasz Piekłorycz, Szmondak czy Kairn Krwawe Kopyto. Gracze zgromadzą dodatkowe złoto, rzucając do walki szybkie jednostki i trzymając przeciwnika w szachu, dzięki obszarowemu ogłuszeniu.
  • Przywódcy Czarnej Góry, tacy jak Rwij Czarnoręki czy Generał Drakkisat, nagradzają gracza za zagrywanie mocarnych oddziałów latających i mistrzów ognistej magii żywiołów, którzy spalają przeciwników na popiół.
  • Przywódcy Nieumarłych wykorzystują w walce potęgę nekromancji. Mag krwi Thalnos rośnie w siłę za każdym razem, gdy rzuca zaklęcie. Z kolei Baron Zerwikrusz rzuca do walki liczne, z góry spisane na straty armie trupów, by wyssać z nich życie i utrzymać się na polu bitwy.
  • Przywódcy Bestii, tacy jak Czarlga Brzytwobok, potrafią skutecznie przełamać linię obrony wroga. Pomagają dzikim sojusznikom rozpędzić się na przeciwnika i zmusić go do uległości. Inni, tacy jak Wyżer, rzucają do walki mnóstwo szybkich oddziałów, które błyskawicznie otaczają wroga.

Kampania Warcraft Arclight Rumble

Kampania zabiera graczy na wyprawę przez kolejne, coraz trudniejsze strefy mapy. Po drodze gracze będą też wykonywać misje Podboju – dzięki nim poddadzą próbie swoje zdolności i zyskają dodatkowe nagrody. Wygrana w Podboju wymaga przemyślanej strategii. Może się zdarzyć, że będziecie musieli wymienić poszczególne mini, by sięgnąć po zwycięstwo.

Czytaj też: Nowe DLC do Dying Light. Ale nie do nowej części!

Złote monety oraz księgi pełne PD służą do wzmacniania oddziałów. Możecie je zdobyć za wykonywanie codziennych zadań z pomocą armii na dowolnym poziomie. Codzienne zadania dostępne będą jednak tylko przez ograniczony czas.