Reklama
aplikuj.pl

Malutki crossover Hyundaia wyszpiegowany z cieniutkimi kołami

Malutki crossover Hyundaia

Niech nie zmyli Was ostatni zwiastun kompaktowego crossovera Bayon, bo ten uchwycony w testach malutki crossover prototyp Hyundaia jest czymś zupełnie innym.

Malutki crossover Hyundaia na zdjęciach

Dla Hyundaia SUV wcale nie musi oznaczać czegoś wielkiego, co potwierdza wspomniany Bayon, czy Venue, a teraz ten dziwaczny prototyp rodem z segmentu A. Ten drobny prototyp o rzekomym kryptonimie „AX1”, został zauważony przez użytkownika Instagrama shingeun_pic gdzieś w Korei Południowej, kiedy to siedział na przyczepie razem z innym prototypem.

Czytaj też: Elektryczny Hyundai Ioniq 5 na zdjęciach z całą masą kamuflażu
Czytaj też: Pierwszy Hyundai i pierwszy SUV Hyundaia w szczegółach
Czytaj też: Pierwszy oficjalny teaser Hyundai Elantra N 2022

Ciężki kamuflaż ukrywa ten prototyp Hyundaia, ale jego długość zdecydowanie wynosi poniżej 4 metrów. Jest to o tyle ważne, że informacje wspominają, że model ten trafi na rynek indyjski, gdzie sens około 3,8-metrowego SUVa ma sens przez mniejsze podatki.

Jego nazwa pozostaje w tej chwili tajemnicą, podobnie jak specyfikacja techniczne i wszelkie szczegóły, ale indyjskie media wspominają, że ten malutki crossover Hyundaia jeździ na tej samej platformie, co Santro, miejski hatchback trzeciej generacji (via Motor1).

Czytaj też: Odświeżony Hyundai Kona Electric 2021 zadebiutował
Czytaj też: Oto elektryczny RM20e Hyundaia, który wyrwie Was z butów
Czytaj też: Hyundai nie żartował z chodzącymi samochodami

Oczekuje się, że ten crossover Hyundaia będzie oferowany z turbodoładowanym trzycylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 1,0 litra i wolnossącym czterocylindrowym silnikiem o pojemności 1,2 litra w wersji podstawowej. W zależności od silnika, planuje się pięciobiegową manualną i pięciobiegową automatyczną manualną.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News