Mapy Google udoskonalają planowanie trasy

Planowanie tras w aplikacji Mapy Google stanie się bardziej przejrzyste, co z pewnością pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo podczas jazdy.

Kolejne udogodnienia w aplikacji Mapy Google

Każdy kierowca wie, że podczas jazdy bardzo ważne jest skupienie i minimalizowanie rzeczy, które mogłyby nas rozpraszać. Google doskonale zdaje sobie sprawę i chcąc dbać o bezpieczeństwo kierowców i ich pasażerów wprowadzi kolejne udogodnienie do swoich map. Firma chce ograniczyć ilość rozpraszaczy pojawiających się na ekranie z włączoną nawigacją.

Czytaj też: Instagram – nowa funkcja pozwoli na odzyskanie usuniętych zdjęć
Czytaj też: Walentynkowa promocja OPPO – smartfony i smartwatche w okazyjnych cenach
Czytaj też: Powstał generator obostrzeń covidowych

Na razie nowy układ ekranu jest testowany. Opcje trasy będą wyświetlane inaczej. Google zrezygnuje z dużego paska na górze, a ten, który zostanie będzie zawierał najważniejsze informacje o naszej trasie – punkt początkowy i docelowy. na dół zaś zostaną przeniesione różne opcje transportu (trasa rowerowa, transport publiczny, samochód). Informacje o nich zostaną umieszczone w przewijanej liście na samym dole.

Dzięki temu będziemy widzieli jedynie mapę z naszą trasą, przejrzyście i prosto. Nie trzeba więc będzie obawiać się, że przypadkiem klikniemy i zmienimy jazdę samochodem na rowerem, albo, że dodatkowe oznaczenia będą nas rozpraszać.