WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Doczekamy się luksusowej marki Forda w Europie?

Doczekamy się luksusowej marki Forda w Europie?

Czy aby nie brakuje Wam kolejnej marki premium w Europie nastawionej na czysty luksus? Ford i jego dążenia do poszerzania swojej oferty na rynku europejskim wcale nie oznaczają, że firma nam ją zapewni.

Lincoln w Europie? Zdecydowanie nie

Podbój Europy przez Forda w myśl wprowadzania na naszym kontynencie większej liczby modeli widać po wprowadzeniu „do nas” Mustanga, czy Explorera. Niestety Ford nie ma zamiaru przenosić do nas marki Lincoln i to nie są plotki, czy przecieki, a oficjalne stanowisko.

Czytaj też: Ford Mustang Mach-E 1400 na torze, czyli siedem elektrycznych silników znów w akcji
Czytaj też: Ile będzie kosztował Ford Mustang Mach 1?
Czytaj też: Ford ujawnił Mustanga Mach 1 dla Europy

Kumar Galhotra, wiceprezes Forda i prezes oddziału firmy zajmującego się Ameryką Północną, powiedział ostatnio w wywiadzie dla Ford Authority, że:

Nie planujemy zabrać Lincolna do Europy. Lincoln skupia się w tej chwili na wzroście, zarówno w Stanach Zjednoczonych – gdzie świetnie sobie radzi w tym roku – jak i na dalszym rozwoju w Chinach. To są dwa duże rynki luksusowe.

Lincoln Aviator 2020 skanuje drogę w poszukiwaniu dziur

Czytaj też: Problem z pedałami zawstydził Forda. Dziesiątki tysięcy Mustangów z wadą
Czytaj też: Ford zmienia Mustanga Mach-E dla nas, Europejczyków
Czytaj też: Elektryczny Mustang z siedmioma silnikami kontra benzynowy kuzyn

Innymi słowy, marka Lincoln do Europy nie zawita (przynajmniej w najbliższych latach), ale będzie rozwijać się w najlepsze, stawiając na swoje crossovery oraz SUVy. Z oferty Forda pozostaje więc nam zadowolić się wyposażeniem Vignale do modelu Fiesta, Focus, Mondeo, Kuga, Puma oraz S-Max w myśl luksusu.