WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Ile będzie kosztował Ford Mustang Mach 1?

Jako, że Ford Mustang Mach 1 trafi wszędzie i Europa jest częścią tego „wszędzie”, jego ceny interesują nas nie bez przyczyny. Dziś dowiedzieliśmy się, jak to z nimi będzie za Wielkim Oceanem.

Cena Mustanga Mach 1 2021

Powracający na rynek Mustang Mach 1 trafi do sprzedaży wiosną przyszłego roku i u dealerów w USA będzie kosztować 52915$ po uwzględnieniu ceny dostawy, co czyni go o około 4000$ droższym względem wydania Bullitt, a jednocześnie jest prawie 9000$ tańszym niż GT350, jak zauważa Motor1. Mówimy więc o cenie 201350 zł w przeliczeniu na PLN.

Czytaj teżChociaż to koniec dla Mustang Shelby GT350, nie mamy co rozpaczać
Czytaj też: Ford Puma ST, czyli crossoverowa Fiesta ST
Czytaj też: Przyspieszenie Forda Mustanga Mach-E GT dorównuje cacku Tesli

Mustang Mach 1 2021 sam w sobie będzie modelem uplasowanym w ofercie Forda między wydaniami GT i Shelby. Firma zaznacza przy tym, że nie jest to model Bullitt z automatyczną skrzynią biegów, częściami Shelby i kilkoma naklejkami. Postarała się o to za sprawą szeregu opcjonalnych dodatków, ale na więcej informacji poczekamy do wiosny 2021 roku, kiedy to Mach 1 trafi do sprzedaży.

Czytaj teżProblem z pedałami zawstydził Forda. Dziesiątki tysięcy Mustangów z wadą
Czytaj też: Ford zmienia Mustanga Mach-E dla nas, Europejczyków
Czytaj też: Elektryczny Mustang z siedmioma silnikami kontra benzynowy kuzyn

Pod względem wydajności wiemy, że napędzający Mustanga Mach 1 5-litrowy silnik V8 rozwija moc 480 koni mechanicznych i 569 Nm momentu obrotowego.

Ford nie ujawnia tego, jak wiele egzemplarzy Mach 1 powstanie, ale najnowszy wariant Mustanga jest oznaczony jako wersja limitowana.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News