Reklama
aplikuj.pl

Mass Effect Demake na Game Boy Advanced wygląda perfekcyjnie

mass effect

Jak wyglądałby Mass Effect Demake na starszej kieszonkowej konsolce? Już nie musicie się zastanawiać. Mamy na to odpowiedź i przyznaję, że grałbym w to nawet dzisiaj!

Mass Effect na nowo

Jeśli jeszcze nie graliście w serię Mass Effect to gorąco do tego zachęcam. Sam lata temu miałem zaliczoną tylko pierwszą odsłonę, ale przy okazji Legendarnej Edycji gry nadrobiłem całą trylogię i… dalej mam ochotę na granie w tytuły z tej serii! Mass Effect jest po prostu perfekcyjne nawet dziś.

Czytaj też: Deweloperzy VR rosną w siłę. Nadchodzą produkcje wysokobudżetowe PS VR2

Pamiętajcie, że w Mass Effect Edycja Legendarna możecie zagrać dość tanio dzięki abonamentowi EA Play, który wchodzi w skład Xbox Game Pass Ultimate. Edycja Legendarna zawiera kampanię dla jednego gracza oraz ponad 40 DLC z gier Mass Effect, Mass Effect 2 i Mass Effect 3, wliczając w to promocyjne uzbrojenie, pancerze i pakiety. Gracze mogą stworzyć swoją postać i zadecydować o każdym, nawet najdrobniejszym detalu — od wyglądu i umiejętności po uzbrojenie, a potem poprowadzić swoją elitarną jednostkę zwiadowczą przez niespokojną galaktykę. Wybory wpływają bezpośrednio na wydarzenia w kolejnych grach. Każda podjęta decyzja wpłynie na wynik poszczególnych misji i potyczek, jak też na rozwój znajomości z innymi postaciami – a nawet na los całej galaktyki. Z własnego doświadczenia wiem, że czasem mała rozmowa może wpłynąć na życie lub śmierć w kolejnej części gry. Rewelacja.

Mass Effect Demake

To wszystko jednak czeka na Was w nowej wersji gry. Jak jednak Mass Effect wyglądałby, gdyby powstał na Game Boy Advanced? Cóż, zapewne mechaniki gry musiałby się trochę zmienić, ale coś w stylu gry Advanced Wars mogłoby się sprawdzić! Nie wierzycie? Zobaczcie sami!

Czytaj też: Data premiery Warhammer 40,000: Darktide w końcu znana!

Twórcy tego nagrania udającego grę przenieśli jedną z bardziej znanych misji na mały ekran Game Boya. Efekt moim zdaniem jest tak dobry, że gdyby zdecydowano się przygotować nawet dzisiaj uproszczonego Mass Effect, to znalazłoby się odpowiednio dużo szaleńców, aby tytuł jeszcze zarobił. No i ta muzyka! Coś genialnego. Jeśli wpadła Wam w ucho, to polecam przesłuchać sobie ścieżki dźwiękowej z całej trylogii. Nie bez powodu Mass Effect to gry 10/10.