Reklama

Nowy Mercedes-Maybach Klasy S z przedpremierowym zwiastunem

Nowy Mercedes-Maybach Klasy S z przedpremierowym zwiastunem

Po wielkiej premierze zupełnie nowej generacji Klasy S Mercedesa czekaliśmy właśnie tylko na to, czyli premierę wersji Maybach Klasy S, która będzie już za moment.

Nowy Mercedes-Maybach Klasy S

Klasa S w wydaniu Maybach zadebiutuje w ten czwartek, czyli 19 listopada, a w ramach małego zwiastuna, firma ujawniła zdjęcie prezentujące tylne drzwi i błotnik tego eleganckiego sedana. Jak zapewne wiecie, wydanie Maybach, to po prostu jeszcze bardziej luksusowe i bogate wydanie Klasy S razem z wydłużeniem rozstawu osi o 18 centymetrów.

Czytaj też: Nagrany prototyp Mercedes EQS chwali się sterowaniem tylnymi kołami
Czytaj też: Lifting AMG GT 63 S na zdjęciach. Wydajne coupe Mercedesa przechodzi testy
Czytaj też: Spójrzcie na render Mercedesa Klasy C nowej generacji

Ten powiększony rozstaw nie jest przypadkiem, bo dzięki niemu Maybach Klasy S zapewnia więcej miejsca na tyle, gdzie znalazły się fotele oferujące nową funkcję masażu w oparciach łydek oraz oddzielne ogrzewanie karku i ramion. W porównaniu ze standardową Klasą S można oczekiwać, że wersja Maybach otrzyma jeszcze bardziej jakościowe materiały wykończeniowe.

Czytaj też: Autonomia Mercedesa w kropce. Producent poddał się
Czytaj też: Historia AMG One ciągle trwa. Mercedes zrozumiał, że silniki Formuły 1 to nie zabawki
Czytaj też: Elektryczny napęd Mercedesa wkrótce u Aston Martin

Z zewnątrz Klasa S Maybacha wygląda z kolei trochę inaczej niż wersja Mercedesa. Te dwa modele odróżniamy nie tylko wspomnianym rozstawem osi, ale też przeprojektowaną konsolą i maskownicą chłodnicy oraz dwukolorowym schematem lakieru.

Co najważniejsze, Maybach będzie jedynym wariantem Klasy S dostępnym z silnikiem V12. Podobno będzie to 6-litrowa jednostka napędowa z podwójnym turbodoładowaniem, która będzie miała 630 koni mechanicznych i 1000 Nm momentu obrotowego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News