WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Plujące ogniem modele McLaren 650S i MP4 z wydechem od Zacoe

Supersamochody zapewniają więcej zabawy w porównaniu do tych, które są zbudowane według surowszych i bardziej opłacalnych standardów. Jeden z przywilejów supercarów? Zdecydowanie plucie ogniem z wydechów.

Jednak fabrycznie tylko McLaren 600LT i Senna w ofercie tego brytyjskiego producenta były w stanie zapewnić nam ten pokaz. Na szczęście tajwańska firma zadbała o tę samą możliwość również w przypadku modelu McLaren MP4 i 650S.

Tworzenie układu wydechowego dla McLarena różni się nieco, bo w supersamochodach tego producenta tolerancje są węższe, a temperatury wyższe. Wymagają tym samym innego podejścia do projektu, więc wspomniana firma Zacoe postawia na zderzak bez wydechu z włókna węglowego, a ten praktyczny wydech umieściła tuż za kabiną w formie okrągłych wylotów.

To wykończenie zostało zaprojektowane tak, aby poprawić osiągi, jednocześnie zapobiegając podpaleniu części nadwozia samochodu. Sprytny zaworowy układ wydechowy został opracowany i wyprodukowany przez Frequency Intelligence. Ten system pozwala silnikowi lepiej oddychać dzięki krótszej długości, a jednocześnie pozwala klientowi kontrolować poziom hałasu dzięki systemowi zaworów w układzie wydechowym.

Czytaj też: Alfa Romeo 4C kontra Mini JCW Roadster na prostej

Sprytna inżynieria i dbałość o szczegóły sprawiają, że jest to idealny układ wydechowy dla właścicieli McLarena MP4 i 650S.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News