WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

McLaren GT i Bentley Continental GT w pojedynku grand tourerów

McLaren GT i Bentley Continental GT w pojedynku grand tourerów

W swoim garażu zapewne każdy chciałby mieć swojego grand tourera. Wydajny, luksusowy i fenomenalny na długie trasy samochód, to idealne połączenie, które równie dobrze sprawdza się na torze.

Rzućmy więc okiem na pojedynek pomiędzy McLarenem GT a modelem Bentley Continental GT w… slalomie. Oba samochody zaliczają się do grand tourerów, ale ich producenci rozumieją to zastosowanie inaczej. Tak więc, dla Bentleya model Continental GT jest podstawowym elementem w jego ofercie, podczas gdy GT od McLarena jest dla firmy zupełnie nowym nabytkiem.

W pojedynku slalomu najtrudniejszy może okazać się nie tylko on, bo dodatkowo wymagania wyścigu obejmowały równoległe parkowanie. Oczywiście na czas. Jak to się ma do ich porównania? Wprawdzie niewiele, ale zawsze fajnie obejrzeć takie cacka w akcji.

Zwłaszcza że w grę wchodzi przecież napędzany 4-litrową V8 McLaren z podwójnym turbodoładowaniem i mocą 620 koni mechanicznych o wadze 1530 kilogramów. Z kolei GT Bentleya wykorzystuje 4-litrowy silnik V8 o mocy 542 KM i waży 2164 kilogramów.

Czytaj też: Nowy flagowy SUV BMW doczeka się wersji M? Czyli o X8

Co ciekawe, nie jest to jedyne tego typu porównanie z tymi gwiazdami w roli głównej. Poniżej podrzucam wyścig na prostej:

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News