WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

McLaren GT kontra Bentley Continental GT V8

Jedne z obecnie najlepszych GT dostępnych dziś w sprzedaży zmierzyło się na torze. Kogo obstawiacie? Model McLaren GT, czy Bentley Continental GT V8?

Na samym początku warto wyjaśnić sobie skrót GT. Ten wziął się od grand tourer, czyli rodzaju luksusowych samochodów sportowych, które zostały zaprojektowane z myślą o długich podróżach. Dzisiejsze GT są niezwykle szybkie, eleganckie i kosztują małą fortunę.

Dlatego tak dobrze jest rzucić okiem na pojedynek jednych z najlepszych, czyli McLarena GT i Bentleya Continentala GT V8 w bezpośrednim wyścigu na prostej. Który okaże się szybszy?

Na początek jednak nieco informacji. Propozycja McLarena korzysta z 4-litrowej V8 z podwójnym turbodoładowaniem, mocą 612 koni mechanicznych i momentem obrotowym 630 niutonów Nm. Dzięki temu przyśpiesza do 96,5 km/h w zaledwie 3,1 sekundy ze swoim napędem na tył.

Tuż obok znajduje się nowy Continental GT V8 z 4-litrową jednostką, zapewniającą 542 KM i 770 Nm momentu obrotowego. Jest jednocześnie znacznie cięższy niż McLaren (2164 kg w porównaniu do 1530 kg), ale ma napęd na wszystkie koła, który w deszczowych warunkach w teście zapewnia mu przewagę.