WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Meitu zamyka dział smartfonów

W ciągu ostatnich dwóch lat konkurencja na rynku smartfonów stała się ogromna. Nic więc dziwnego, że niektórzy producenci sobie nie radzą i muszą zamykać działy odpowiedzialne za smartfony.

Kilka dni temu Meitu opublikował raport za 2018 rok. Zgodnie z nim firma osiągnęła przychody równe 2,792 miliarda juanów (0,42 miliarda dolarów). Jest to spadek o 37,8% w stosunku do 2017 roku. Strata netto wyniosła aż 87,91 miliardów juanów (13,09 miliarda dolarów) – wynikała ona głównie z sytuacji na rynku smartfonów.

Czytaj też: Galaxy Fold przyłapany w Geekbench

Meitu, smartfony Meitu, zamknięcie Meitu, telefony Meitu, biznes Meitu, strata Meitu, koniec Meitu

Nie jest to jedyny upadający dział. Przychody z branży inteligentnego sprzętu wynosiły 1,843 miliarda juanów (0,27 miliarda dolarów) co oznacza spadek o 50,7% rok do roku. Mając to wszystko na uwadze Meitu podjęło decyzję o zamknięciu działu smartfonów przez końcem pierwszej połowy 2019 roku. Okazuje się jednak, że dział rozwoju, produkcji i promocji przejmie Xiaomi, a Meitu będzie czerpało zyski tylko ze sprzedaży.

Partnerstwo pomiędzy tymi dwoma firmami można było zauważyć już w listopadzie 2018 roku. Meitu ogłosiło wtedy, że będzie licencjonowało markę, technologię obrazu oraz nazwy smartfonów na rzecz Xiaomi. Firmie może na tym zależeć, bowiem klientami Meitu jest mnóstwo kobiet, które pokochały tę markę. Nie wiadomo jednak, czy Xiaomi będzie dalej produkowało smartfony pod marką Meitu, czy wprowadzi je jako swoje.

Czytaj też: Sony Xperia XZ3 zawodzi w testach DxOMark

Źródło: Gizchina