WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Mercedes-Benz odwiedzi akcje charytatywną z dwoma 300SL Gullwing

Trudno być na bieżąco z akcjami charytatywnymi na całym świecie, ale tegoroczna edycja Amelia Island Concours d’Elegance uwzględniająca głównie sprzedaż pojazdów na cele charytatywne jest o tyle ciekawa, że jeden z uczestników, a dokładnie Mercedes-Benz zawita tam z dwoma egzemplarzami 300SL Gullwing, czyli klasykami wartymi górę pieniędzy.

Te samochody opuściły linie produkcyjną w 1954 roku, będąc tym samym 43 i 44 egzemplarzem w serii, co czyni ten duet jeszcze bardziej wyjątkowym. Ich nabyciem (oba spoczywały gdzieś w spokoju przez dziesiątki lat) zajął się oddział firmy Mercedes-Benz Classic Center, którego kalifornijska placówka postanowiła odnowić jednego z nich do pierwotnej kondycji.

Nie znamy jednak finalnego wyniku tego odrestaurowania i zobaczymy go dopiero w relacjach z akcji. Podczas gdy czterdziesty-czwarty 300SL Gullwing zyskał nowe życie, tego “młodszego” pozostawiono w dezelowanej formie (dlatego też mamy jego zdjęcia).

Na Amelia Island Concours Mercedes-Benz przywiezie też replikę AMG 300 SEL ‘Red Pig’, 280GE Jack Ickx, a nawet swój koncept Vision EQ Silver Arrow, o którym pisaliśmy już wcześniej.

Czytaj też: Tylko 90 latających samochodów Liberty Pioneer od Pal-V trafi do sprzedaży

Źródło: Road and track