Reklama

Mercedes EQE wyszpiegowany z nadwoziem produkcyjnym i światłami

Kolejny elektryczny Merc pojawił się na fotkach szpiegowskich, więc pozostaje nam dokładnie się im przyjrzeć i sprawdzić, co pokazuje ten Mercedes EQE wyszpiegowany praktycznie w finalnej wersji.

Mercedes EQE wyszpiegowany

Elektryczna przyszłość Mercedesa maluje się w ciekawych barwach, jako że już za moment zadebiutuje flagowiec EQS, a tuż po nim ujrzymy w pełnej krasie mniejszego, choć ciągle eleganckiego sedana i tym samym elektrycznego odpowiednika Klasy E. Dziś ten pojawił się na zdjęciach ciągle w kamuflażu, ale z nadwoziem i reflektorami w wersji produkcyjnej.

Czytaj też: Poznaliśmy zasięg Mercedesa EQS na jednym ładowaniu w najlepszej wersji

EQE będzie mniejszym EQS, ale jest to nieco przesadne stwierdzenie, jako że sięgnie po tradycyjną pokrywę bagażnika z wbudowanym trzecim światłem stop, co sprawi, że będzie bardziej przypominał liftbacka. Chociaż sam kamuflaż ukrywa wiele, to dostrzegamy zamkniętą osłonę chłodnicy, połączoną ze światłami LED do jazdy dziennej i obstawiamy, że to wielkie koło zasłania logo producenta, która będzie miała kamerę zintegrowaną w dolnej części, podczas gdy na samym zderzaku znajdą się kolejne czujniki parkowania.

Podobieństwa wizualne między EQE i EQS nie powinny być zaskoczeniem, biorąc pod uwagę fakt, że dwa elektryczne sedany będą miały te same platformy i podstawy technologiczne. EQS będzie oczywiście bardziej luksusowy i droższy.

Czytaj też: Mercedes GLC nowej generacji na renderach. SUV sięgnie po Klasę C

Co do daty premiery tego konkurenta Modelu S Tesli, dowiedzieliśmy się o niej z rozmowy, jaką przeprowadził Ola Kallenius, CEO firmy z serwisem Automotive News. Z niego dowiedzieliśmy się, że ten duży, bezemisyjny sedan klasy premium po raz pierwszy zostanie zaprezentowany publicznie podczas targów IAA w Monachium już we wrześniu tego roku.