Reklama
aplikuj.pl

Spójrzcie na nowego Mercedesa GLC i Klasy C w testach

Mercedes GLC, Mercedes Klasy C,

Mercedes poświęca wprawdzie całą masę czasu na rozwój swoich elektrycznych modeli, ale nie zapomina też o tych tradycyjnych. Dziś mamy tego przykład za sprawą zdjęć testowanego SUVa GLC oraz Klasy C.

Testy Mercedesa GLC i Klasy C

Niemiecki producent luksusowych samochodów jest w trakcie opracowywania nowych wersji swoich popularnych modeli w postaci Klasy C i Klasy GLC. W rzeczywistości już wcześniej widzieliśmy oba pojazdy testowe w różnych smakach, ale to pierwszy raz, kiedy widzimy je jadące „błotnik w błotnik”.

Czytaj też: Nagrany prototyp Mercedes EQS chwali się sterowaniem tylnymi kołami
Czytaj też: Lifting AMG GT 63 S na zdjęciach. Wydajne coupe Mercedesa przechodzi testy
Czytaj też: Spójrzcie na render Mercedesa Klasy C nowej generacji

GLC jest nadal pokryty kamuflażem, ukrywając szczegóły swoich nowych kształtów przed ciekawskimi oczami. Wiemy jednak, że w porównaniu do obecnego GLC będzie większy, co pozwoli Mercedesowi zmieścić w nim trzy rzędy siedzeń. Plotki sugerują, że te samochody wykorzystają linię 2,0-litrowych silników z technologią hybrydową.

Nadchodzący GLC będzie jeździł na platformie firmy Modular Rear Architecture, której zmodyfikowana wersja będzie też podstawą dla nowej Klasy C. Ta z kolei pójdzie w ślady bogatszej Klasy S nowej generacji, dzięki zaktualizowanemu projektowi nadwozia i kabiny w połączeniu z nowymi technologiami i funkcjami.

Czytaj też: Autonomia Mercedesa w kropce. Producent poddał się
Czytaj też: Historia AMG One ciągle trwa. Mercedes zrozumiał, że silniki Formuły 1 to nie zabawki
Czytaj też: Elektryczny napęd Mercedesa wkrótce u Aston Martin

Oba modele powinny zadebiutować dopiero na końcu 2021 roku, jako modele na 2022 rok modelowy. Nie zabraknie tradycyjnie ich podkręconych wersji AMG.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News