WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Mercedes SL nowej generacji wyszpiegowany

Mercedes SL nowej generacji wyszpiegowany

Modele Mercedes SL zupełnie nowej generacji są obecnie daleko posunięte w fazie rozwoju, co potwierdzają zdjęcia szpiegowskie, ukazujące nadal ciężko okryty, ale pokazujący i tak wiele, prototyp.

Zdjęcia Mercedesa SL 2021 w kamuflażu

Z przodu najnowsza Klasa SL Mercedesa dzierży nisko zawieszoną konsolę z szeroką kratką, której towarzyszą wąskie reflektory oraz szereg wlotów powietrza pod nimi oraz wokół tablicy rejestracyjnej. Profil boczny prototypu tego roadstera pokazuje z kolei zaokrąglony dach, którego będzie tworzył nie składany hardtop, a powracający do łask kawałek tkaniny.

Czytaj też: Ten dziwaczny Mercedes-AMG E63, to najpewniej DBX Astona Martina
Czytaj też: Historia AMG One ciągle trwa. Mercedes zrozumiał, że silniki Formuły 1 to nie zabawki
Czytaj też: Elektryczny napęd Mercedesa wkrótce u Aston Martin

Z tyłu nowego Mercedesa SL widzimy poczwórne trapezowe wyloty spalin (dwie pary po bokach), sugerujące wariant AMG, delikatny spojler oraz cieniutkie lampy kierunkowskazów.

Na kilku z tych zdjęć (via Motor1) można też zajrzeć do kabiny, gdzie układ wygląda inaczej niż w przypadku innych nowoczesnych modeli Mercedesa. Widać to zwłaszcza w ekranie infotainment, który nie tworzy jednej bryły z deską rozdzielczą, co przypomina bardziej najnowszą Klasę S.

Czytaj teżNagrany prototyp Mercedes EQS chwali się sterowaniem tylnymi kołami
Czytaj też: Lifting AMG GT 63 S na zdjęciach. Wydajne coupe Mercedesa przechodzi testy
Czytaj też: Spójrzcie na render Mercedesa Klasy C nowej generacji

Nowy SL ma być rzekomo dostępny w sześciu wersjach z topową hybrydą 73e 4MATIC+ o rzekomej łącznej mocy 812 koni mechanicznych. Aktualne raporty sugerują, że Klasa SL nowej generacji Mercedesa zadebiutuje w 2021 roku i trafi do sprzedaży jeszcze w tym samym roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News