WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Metro Exodus w Microsoft Store – co z umową na wyłączność Epic Games Store?

Metro Exodus w Microsoft Store. Co się stało z umową na wyłączność Epic Games Store?

Przypomnijmy. Początkowo Metro Exodus na PC miało być dostępne za pośrednictwem Steama. Epic Games zapłaciło jednak mnóstwo pieniędzy autorom, którzy ofertę przyjęli. W ostatniej chwili zmieniono platformą docelową dla gry. Ci którzy nie zdążyli kupić gry na Steamie (wtedy mamy dostęp ze sklepu Valve) musieli zdobyć kopię z Epic Games Store.

Czytaj też: Cena i start usługi Google Stadia

Nie wszyscy przepadają za Epic Games Store i oskarżają platformę o szpiegowanie. Co ciekawe, takie same oskarżenia nie raz pojawiały się wobec Steama, ale wtedy bunt nie był aż tak duży. Być może ma to związek z tym, że Epic Games dostało sporo pieniędzy od chińskiej firmy… Pewna jest jednak jedna rzecz – Metro Exodus będzie dostępne w Epic Games Store ekskluzywnie tylko przez rok. No, cóż – chyba.

Microsoft kilka dni temu ogłosił, że gracze PC otrzymają swoją wersję Xbos Game Pass. Dzięki temu na PC będzie można grać w zamian za drobną opłatą w ponad setkę grę. Oferta Microsoftu jeśli chodzi o abonamenty jest najlepsza ze wszystkich usług, więc można założyć, że sporo osób skorzysta z niej na PC (choć plotki mówią, że MS jest bardzo niezadowolone z wyników i dlatego Sony nie pcha się tak w ten interes).

Xbox Game Pass na PC zdaje się zawierać wspominane Metro Exodus. Co się stało z umową na wyłączność? Co prawda nie ma jeszcze podanej ceny gry, ale zdaje się, że produkcja wchodzi w skład abonamentu. Czyżby Microsoft zapłacił jeszcze więcej za opłacenie ewentualnej kary za udostępnienie gry gdzie indziej szybciej? Musimy poczekać na rozwój sytuacji.

Czytaj też: Sklepy GameStop upadają przez cyfrową dystrybucję

Źródło: wccftech.com