Reklama
aplikuj.pl

Jakie nowości przyniesie Microsoft Edge 89?

pobieranie Microsoft Edge 81, download Microsoft Edge 81, Microsoft Edge

Za jakiś czas trafi do nas Microsoft Edge 89, a wraz z nim wiele nowych, przydatnych i konkurencyjnych funkcji. Jakie nowości przygotował dla nas Microsoft?

Nowości w Microsoft Edge 89

Na początek skupmy się na tym co Microsoft w Edge poprawi. Przede wszystkim rozszerzone zostaną sugestie autouzupełniania, które zaczną brać pod uwagę zawartość schowka. Również datę urodzenia będziemy mogli wypełnić automatycznie, np. podczas tworzenia kont w serwisach, w których taka informacja jest konieczna.

Nowością będzie możliwość zablokowania automatycznego odtwarzania multimediów, nie będziemy więc musieli denerwować się nagle odtwarzanymi filmikami po wejściu na jakąś stronę. Edge 89 dzięki nowemu menu rozszerzeń na pasku narzędzi pozwoli w łatwy i szybki sposób przypinać i ukrywać rozszerzenia. Zaś dodanie obsługi wyszukiwania w języku naturalnym do paska adresu, centrum i stronie historii ułatwi wyszukiwanie konkretnych treści i stron internetowych.

Czytaj też: Media bez wyboru – dzisiejszy protest to konieczność
Czytaj też: Problemy kompatybilności nowych Intel Core z B460 i H410 wyjaśnione
Czytaj też: Jaki zasilacz kupić do komputera?

Microsoft Edge 89 przyniesie nam też możliwość trwałego wyłączenia wyświetlającego się ostrzeżenia „Wyłącz rozszerzenia trybu programisty”, łatwiejsze i bardziej płynne zaznaczanie tekstu w otwieranych w przeglądarce plikach PDF, dostępne w przeglądarce narzędzie Site List Manager w trybie Enterprise, zaś tryb kiosku zyska dodatkowe możliwości blokowania.

Nowa wersja Edge poprawi także wydajność przeglądarki, dzięki „uśpionym kartom”. Te karty, które aktualnie nie będą używane przejdą w tryb hibernacji i nie będą zużywać tak dużo pamięci i procesora, dzięki czemu karty, z których korzystamy będą działały płynniej. Samemu będziemy mogli ustalić, po jakim czasie bezczynności karty zostaną uśpione.