Reklama

Microsoft pokazuje swoją nową siedzibę

Microsoft, siedziba Microsoft, budynek Microsoft, zmiany Microsoft, Polska Microsoft, Warszawa Microsoft,

Microsoft całkowicie odmienił swoje biuro. Ze ścian na pracowników patrzy teraz Maria Curie-Skłodowska, Mikołaj Kopernik, Stanisław Lem i Jacek Karpiński. Taka przestrzeń ma przyczyniać się do tworzenia kultury słuchania opinii, wymieniania myśli i ciągłego uczenia się.

Praca w modelu 9-17 i zza biurka przestaje powoli być adekwatna do otaczającej nas rzeczywistości. Często osoby, z którymi realizujemy projekt nie siedzą nawet w tym samym budynku. Katarzyna Cymerman, członek zarządu odpowiedzialna w Microsoft za HR, mówi:

Technologia kreuje i odpowiada na nowy styl pracy, którego oczekują pracownicy. Z jednej strony bez usług w chmurze i technologii cyfrowych, do których przywykliśmy jako konsumenci nie bylibyśmy w stanie efektywnie realizować naszych zawodowych projektów. Z drugiej, klienci firm, niezależnie od ich wielkości czy branży, a także instytucji publicznych oczekują, że cyfrowa transformacja pozwoli im sprawniej dokonywać zakupów, zamawiać usługi i realizować własne potrzeby. Wszystko to wpływa na charakter naszej pracy, która w większym stopniu polega na współpracy z innymi. Nowe technologie pozwalają nam osiągnąć więcej, w krótszym czasie i mniejszym kosztem. Zaprojektowaliśmy nowe biuro, obserwując zachowania naszego zespołu i ich zmieniające się potrzeby. Chcemy, by nowe wnętrze wyrażało transformację naszej kultury pracy i napędzało jej dalszą przemianę w kierunku jeszcze lepszej współpracy pomiędzy zespołami, wymiany wiedzy i inspiracji oraz uczenia się od siebie nawzajem.

Czytaj też: Ten biurowiec generuje więcej mocy, niż potrzebuje

Oczywiście w siedzibie nie mogła zabraknąć miejsc, gdzie pracownicy mogą się spotkać, zjeść razem posiłek czy pograć w piłkarzyki i bilard. Jest także specjalny pokój relaksu, gdzie pracownicy mogą skorzystać z foteli do masażu. Nie zabrakło też siłowni. Taka siedziba to chyba marzenie każdego pracownika.

Czytaj też: Spektakularny hotel w Afryce zachwyca afrykańskim minimalizmem

Źródło: Materiały prasowe