Reklama

Spektakularny hotel w Afryce zachwyca afrykańskim minimalizmem

Spektakularny hotel w Afryce zachwyca afrykańskim minimalizmem
Spektakularny hotel w Afryce zachwyca afrykańskim minimalizmem

Wyjątkowy dom pośrodku afrykańskiego krajobrazu, który oferuje domownikom kontakt z naturą, o jakim marzą. Tak można pokrótce opisać projekt Game Lodge Cheetah Plains studia ARRCC z Kapsztadu, który znajduje się w południowoafrykańskim rezerwacie Sabi Sand, gdzie swobodnie wędrują lamparty, lwy, słonie, bawoły i nosorożce.

Czytaj też: Pracę nad „dziurawym” wieżowcem Opus zmierzają ku końcowi

Game Lodge Cheetah Plains nie jest stricte hotelem, a swojego rodzaju ośrodkiem wypoczynkowym w stylu afrykańskiego minimalizmu. Składają się na niego trzy prywatne domy, które otacza tylko i wyłącznie natura, udzielająca się również im samym. Każdy z tych apartamentów oferuje cztery sypialnie, które na dodatek uzupełnia prywatny dziedziniec,kuchnia z szefem i całym zespołem, salonik, jadalnia, bar, winiarnia, taras i podgrzewany basen.

Wszystko to wykonane w ramach ciekawego stylu, który łączy japońską i skandynawską funkcjonalność z afrykańskim stylem. Owoc? Afro-minimalizm, w którym można się zakochać ze zdecydowanymi elementami brutalizmu. Architekci twierdzą, że:

Chcieliśmy stworzyć afrykańską duchową świadomość buszu i dlatego stworzyliśmy prostotę, zawężając nasze wykończenia i upraszczając nasze elementy architektoniczne. Używanie betonu i skał z lokalnego kamieniołomu zachowało integralność budynku, podczas gdy zardzewiałe metale dodały do ​​jego afrykańskiego uroku. 

Całość dopełnia więc świetnej jakości wykończenie z surowców naturalnych, którym składa się wręcz hołd rozbudowaną elektrownią słoneczną, która zapewnia podobno wystarczającą ilość energii do zapewnienia autonomiczności całemu obiektowi.

Czytaj też: Wieżowiec Robinson Tower odda naturze to, co jej zabierze

Źródło: New Atlas