WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Microsoft Teams z ogromnymi wzrostami

Microsoft Teams z ogromnymi wzrostami

Wybuch koronawirusa sprawił, że wszystkie osoby, które mogły to zrobić, przeszły na pracę zdalną. Przy takim trybie życia niezbędna jest odpowiednia platforma do wideokonferencji.

W zeszłym tygodniu Microsoft poinformował, że wykorzystanie Teams wzrosło gwałtownie o 775% we Włoszech. Teraz platforma bije kolejne rekordy.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News

Teams pobiło właśnie rekord dziennych spotkań w wysokości 2,7 miliarda użytkowania w ciągu jednego dnia. Stanowi to ponad 300% wzrost w stosunku do 800 milionów minut, które były ostatnim rekordem. Platforma uzyskała też 1000% wzrost wykonanych połączeń wideo.

Globalnie prowadzi Holandia, natomiast po drugiej stronie rankingu jest Singapur. Microsoft mówi też, że brak dostępu do platformy zdolnych do wykonywania wideorozmów jest mniejszy, niż zakłócenia spowodowane gwałtownym wzrostem popularności platformy.

To wszystko wpływa na finanse Microsoft, którego akcje wzrosną. Jedynie firmy oferujące tego typu rozwiązania mogą liczyć na wzrost swojej wyceny. W niektórych przypadkach jest to naprawdę potężny skok, który bez pandemii najpewniej w ogóle nie miałby miejsca.

Czytaj też: Do sprzedaży trafił Zalman S5 White