Reklama
aplikuj.pl

Microsoft Word dostanie naprawdę przydatny tryb ciemny

bosch, Najczęściej kupowanym produktem na raty online w 2020 roku był smartfon

Dotychczasowy tryb ciemny w Microsoft Word był… delikatnie mówiąc niewystarczający i bezużyteczny. Na szczęście firma w końcu postanowiła dać nam tryb ciemny z prawdziwego zdarzenia, który z pewnością ułatwi pracę w nocy.

Nowy tryb ciemny w Microsoft Word

Jeśli choć raz odpaliliście Worda w nocy, zwłaszcza w ciemnym pomieszczeniu to wiecie, jak ten biały arkusz potrafi męczyć oczy. Word miał co prawda też tryb ciemny, jednak zmieniał on jedynie kolory pasków menu, ale strona na której pisaliśmy (czyli większość ekranu) nadal pozostawała biała. Taki tryb mijał się więc z celem. Wygląda jednak na to, że Microsoft w końcu sam to zauważył i postanowił uczynić tryb ciemny naprawdę sensowną funkcją.

Ciemny kolor będziemy mogli ustawić bezpośrednio w edytowanym dokumencie, przez co również czarna czcionka dostanie odwrócony kolor, czyli biały. Tutaj Microsoft zostawia nam dowolność. Możemy zostawić stronę standardowo białą, albo zastosować tryb ciemny dla całości. Nie martwcie się jednak o wydruk, będzie on normalny, czyli standardowo z drukarki wyjdzie nam biała kartka z czarnym tekstem.

Czytaj też: Media bez wyboru – dzisiejszy protest to konieczność
Czytaj też: Problemy kompatybilności nowych Intel Core z B460 i H410 wyjaśnione
Czytaj też: Jaki zasilacz kupić do komputera?

Funkcja trafiła już do użytkowników programu Windows Insider i jeśli ich opinie będą pozytywne trafi ona do nas wszystkich. Mamy nadzieję, że stanie się to już niedługo.