Reklama
aplikuj.pl

Midnight Club 5 nadjeżdża? Oferty pracy na to wskazują!

midnight club 5

Na rynku gier wideo wciąż jest miejsce dla kolejnych tytułów wyścigowych. Czyżbyśmy w końcu mieli się doczekać powrotu serii, która odeszła w 2008 za sprawą Midnight Club: Los Angeles?

Rynek gier wyścigowych

Aktualnie gracze preferujący ogrywanie tytułów, w których siadają za kółkiem danych pojazdów mają do wyboru sporo produkcji. Jeśli jesteśmy graczami preferującymi tytuły symulacyjne to tutaj problemu nie ma. Gran Turismo, Project Cars, Assetto Corsa, Forza Motorsport, F1 (które sprawdza się też jako tytuł zręcznościowy), WRC, Dirt Rally… wymieniać można by jeszcze długo.

Czytaj też: Nadchodzą tłuste lata dla fanów Assassin’s Creed

Jeśli jednak wolimy gry zręcznościowe to wybór jest już trochę mniejszy. Tytuły jak Wreckfest, Trackmania czy Dirt są specyficzne i nie muszą przypadać do gustu każdemu. Forma serii Need for Speed była tak niska, że EA zmieniło studio odpowiedzialne za te gry i czekamy już kilka lat na kolejną część. Zostaje nam zatem GRID i Forza Horizon, która to jest niedostępna na konsolach Sony. Wydaje się zatem, że jeśli komuś uda się zrobić teraz porządny tytuł o zręcznościowych wyścigach, to może wprowadzić swoją markę do mainstreamu.

To może Midnight Club?

Wygląda na to, że pewne studio deweloperskie szykuje się do szturmu na rynek gier wyścigowych, w których nie do końca będzie trzeba wciskać hamulec na zakrętach. O kim mowa? Studio Visual Concepts to ekipa odpowiedzialna za NBA 2K. Należą oni do Take-Two, które jest w posiadaniu licencji Midnight Club i jak się okazuje – szukają pracowników gotowych do pracy przy kolejnej odsłonie popularnej gry wyścigowej.

Czytaj też: Teenage Mutant Ninja Turtles oraz inne gry zaprezentowane przez PlayStation

Z ofert pracy możemy sobie mniej więcej wyobrazić, jaka produkcja jest przygotowywana. Visual Concepts szuka pracowników, którzy zasilą ich szeregi przy grze wyścigowej, której akcja dziać będzie się w otwartym świecie. Pracodawca wspomina również o tym, iż tworzona jest gra na znanej licencji.

Co jeszcze wiemy o domniemanym Midnight Club? Produkcja jest tytułem wysokobudżetowym i trafi na wiele różnych platform do grania. Projekt prowadzony jest już od 2019 roku, a wykorzystywane są narzędzia w postaci Unreal Engine. W tytule tym ma znaleźć się tryb sieciowy, a rozgrywka powinna być przyjazna dla wszystkich grup wiekowych. Pozostaje nam czekać na ujawnienie projektu!