WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Mieszana rzeczywistość z HoloLens napędzi wystawę futurystycznych pojazdów z filmów i gier

Mieszana rzeczywistość z HoloLens napędzi wystawę futurystycznych pojazdów z filmów i gier

Muzeum Petersen Automotive w Los Angeles organizuje właśnie niepowtarzalną wystawę Hollywood Dream Machines, na której pojawi się aż czterdzieści futurystycznych pojazdów z gier i filmów utrzymanych w konwencji science-fiction. Co jednak najciekawsze, Microsoft również tam zawita i sprawi, że wszyscy widzowie będą mogli wypróbować zestaw HoloLens do mieszanej rzeczywistości w praktyce. 

Czytaj też: Nadchodzi największy produkcyjny motocykl Rocket 3 TFC od Triumph

Od razu trzeba pochwalić Microsoft za to, że doskonale wie, jak przekonać do swoich produktów konsumentów, bo choć HoloLens nie są zbyt głośne, to firma wiąże z nimi przynajmniej część swojej przyszłości, a tego rodzaju akcję mogą zapewnić jej ewentualnych klientów. Zwłaszcza że ci dostaną niepowtarzalną szansę na zrobienie sobie małej wycieczki w DeLoreanie z Powrotu do Przeszłości i Warthogu z Halo. Nie wiemy jednak, jakiego dokładnie rodzaju atrakcje przygotował w ramach tych ”wycieczek” Microsoft.

Powyżej podrzuciłem Wam 16 z 40 pojazdów, które się tam pojawią. Obeznani w filmach oraz grach z pewnością będą w stanie rozpoznać na nich pochodzenie, więc zostawmy to, jako swojego rodzaju zagadkę, choć chyba każdy kojarzy wspomnianego DeLoreana, sedana z Blade Runnera i motocykl z Tron: Legacy. Nieco trudniejsze może być z kolei rozpoznanie pojazdu z Czarnej Pantery, Iron Mana, czy Ghost in the Shell, ale Batmobil, czy Ranger z Parku Jurajskiego są już bułką z masłem.

Wystawa trwa od 4 maja i zakończy się dopiero 14 marca 2020 roku, więc może ktoś z Was zainteresuje się nią w podróży do okolic Los Angeles? Jeśli tak, to przygotujcie sobie 75 dolców na bilet.

Czytaj też: Dziedzictwo Hubble’a jest najbardziej szczegółowym zdjęciem wszechświata

Źródło: Engadget
Zdjęcia: Petersen Automotive Museum